Raciąż.eu

Banner portalu Raciąż.eu

Nasze miasto troszkę inaczej

Jesteś w:   Strona główna > Aktualności

 

Aktualności

Aktualności

Informacje dla mieszkańców o bieżących sprawach - miasta i jego mieszkanców

2008-03-01 23:25:45

Nowe władze LKS Błękitni Raciąż

W dniu 29 lutego 2008 roku na Hali Sportowej w Raciążu odbyło się zebranie sprawozdawczo wyborcze LKS Błękitni Raciąż. Zebranie odbyło się po dymisji zarządu klubu. W trakcie zebrania doszło do ożywionej dyskusji nad sytuacją sportową klubu. Odwołano stare i powołano nowe władze stowarzyszenia.

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(0)Komentarze(0)

2008-01-14 12:46:10

60-tka

Dnia 13 stycznia 2008 roku miał miejsce kolejny wypadek na słynnym zakręcie na Zawodzie. Właściciele jednej z posesji tuż przed północą usłyszeli huk i drżenie. Samochód ciężarowy prowadzony przez litewskiego kierowcę rozbił płot i wjechał w ich dom. Doszło do wycieku około 200 litrów paliwa. Pomocy kierowcy udzielili raciąscy strażacy. Zabezpieczyli miejsce wypadku oraz zajęli się kierowcą, który przez wiele godzin czekał na pomoc. Skorzystał on z posiłku oraz z łaźni w remizie strażackiej.

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(0)Komentarze(0)

2007-11-16 12:04:03

Wandale w Raciążu - tym razem plac zabaw

Niedawno w Raciążu powstał, bardzo długo oczekiwany przez dzieci i ich rodziców, plac zabaw. Jak potrzebne było to miejsce pokazuje zainteresowanie, jakim się cieszy. Przy sprzyjającej pogodzie zawsze jest tam bardzo dużo dzieci. Niestety, nie wiedzieć czemu, plac zabaw przeznaczony dla małych dzieci, przyciąga również wiele osób, które raczej nie powinny tam przebywać, a już na pewno nie wieczorami i nocą. Teoretycznie jest regulamin placu zabaw, którego korzystający z placu są zobowiązani przestrzegać. Niestety tak się nie dzieje.

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(0)Komentarze(0)

2007-10-23 16:48:04

Wyniki wyborów do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 21 października 2007 roku

W wyborach do Sejmu oraz Senatu Rzeczypospolitej Polskiej w mieście Raciążu mieszkańcy głosowali w dwóch okręgowych komisjach wyborczych. Tradycyjnie wybory odbywały się w Miejskim Centrum Kultury oraz dawnym budynku kina "Ziemowit". W związku ze sprzedażą budynku po kinie, wybory odbyły się w budynku Szkoły Podstawowej. W Raciążu według danych Państwowej Komisji Wyborczej uprawnionych było do głosowania 3688 osób z 4737 mieszkańców.

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(0)Komentarze(0)

2007-06-13 23:20:02

Wyrok w sprawie Gminy Raciąż przeciwko Miastu Raciąż

Miasto Raciąż wygrało w sądzie spór z Gminą Raciąż w sprawie unieważnienia aktu notarialnego PGKiM miejskiej spółki zajmującej się m.in. dostarczaniem wody. Zgodnie z zapisami księgi wieczystej, działka na której znajduje się ujęcie wody jest wspólną własnością miasta i gminy. Wniosek przeciwko Miastu złożył Wójt Gminy Raciąż

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(0)Komentarze(0)

2007-06-06 23:18:05

Postępowanie UOKiK przeciw PGKiM w Raciążu

Jak podał dziennik "Rzeczpospolita" Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów po zbadaniu umów o dostarczaniu wody i odprowadzaniu ścieków stosowane przez dostawców na Mazowszu wszczął postępowanie wobec PGKiM w Raciążu w związku z niekorzystnymi dla odbiorców umowani. UOKiK zakwestionował postanowienia niekorzystne dla odbiorców indywidualnych. Wobec czterech firm urzędnicy wszczęli postępowanie - to zakłady z: Mławy, Ostrołęki, Siedlec i Raciąża.

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(0)Komentarze(0)

Strona: 53 z 54Przejdź do strony:1 ..... 51525354

Zabrania się kopiowania i wykorzystywania materiałów zgromadzonych w serwisie
www.raciaz.eu bez zgody autorów.

Polly

Projekt i wykonanie: