Raciąż.eu

Banner portalu Raciąż.eu

Nasze miasto troszkę inaczej

Jesteś w:   Strona główna > Aktualności

 

Aktualności

Aktualności

Informacje dla mieszkańców o bieżących sprawach - miasta i jego mieszkanców

2015-02-23 08:59:53

Biuro poselskie Julii Pitery

Już wkrótce w Raciążu swoje biuro poselskie otworzy europosłanka PO Julia Pitera. Lokalizacja ta wybrana została nieprzypadkowo.

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(0)Komentarze(0)

2015-01-29 08:46:39

Budżet 2015

Budżet miasta jest to roczny plan finansowo - rzeczowy dochodów i wydatków, przychodów i rozchodów. Uchwalany jest w formie uchwały budżetowej na rok budżetowy, który pokrywa się z rokiem kalendarzowym.

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(0)Komentarze(0)

2015-01-25 02:02:56

SPZOZ czyli złoty interes dla wybrańców

Przez wiele lat w Raciążu miasto nie prowadziło własnego ośrodka zdrowia. Istniały dwie praktyki lekarskie Mariamed i Madentmed, do których działalności mieszkańcy ani miasto nie dokładali ani złotówki. Obydwie praktyki do roku 2007 mieściły się w wyeksploatowanym i wymagającym remontu budynku przy ulicy Mławskiej. Budynek był własnością Powiatu Płońskiego i to na Powiecie ciążył obowiązek remontu. Nagle 2007 w roku miasto przejęło zrujnowany budynek od powiatu i założyło własny SPZOZ. Od tamtej pory mieszkańcy miasta dołożyli już do tego interesu w czystej gotówce prawie pół miliona złotych. W tym samym czasie SPZOZ wydał na wynagrodzenia dla około dziesięciu zatrudnionych tam osób prawie pięć milionów trzysta tysięcy złotych. Pomimo pobieranych przez pracowników milionów złotych, pacjencie leczyli się i leczą w tragicznych warunkach, a dyrekcja prawie nic nie zrobiła, żeby je poprawić. Rokrocznie wypracowane pieniądze proponowała przeznaczać na premie i nagrody. Na badania zewnętrzne pacjentów szło tylko kilka procent dochodów. Oprócz aparatu do EKG nie kupiono praktycznie żadnego wyposażenia, pomimo corocznych nacisków Rady Społecznej SPZOZ. I tak stan ten trwał przez wiele lat. A żeby to wszystko mogło funkcjonować, miasto Raciąż rok w rok dopłaca do funkcjonowania praktyki poprzez utrzymanie budynku i jego remontowanie

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(0)Komentarze(0)

2015-01-13 19:29:12

II Wigilia Miejska - sponsorzy

Wigilia Miejska to wyjątkowe wydarzenie. Jej realizacja nie byłaby możliwa bez wielu ludzi, którzy pomogli przy jej organizacji. Poniżej przedstawiamy listę darczyńców, którzy przyczynili się do organizacji tego niezwykłego wydarzenia

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(0)Komentarze(0)

2014-12-14 19:36:09

Nowości w bibliotece

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(0)Komentarze(0)

2014-12-14 19:33:18

,,Panie Kasztelanie!”

8 listopada, w programie dotyczącym wykorzystania środków unijnych "Wieści z Mazowsza" (realizowanym przez TVP Warszawa), wyemitowany został materiał odnośnie projektu "Kasztelania Raciąska". Odbudowa grodu kasztelańskiego to jeden z planów rozwoju Raciąża.

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(0)Komentarze(0)

Strona: 8 z 54Przejdź do strony:1 ..... 789 ..... 54

Zabrania się kopiowania i wykorzystywania materiałów zgromadzonych w serwisie
www.raciaz.eu bez zgody autorów.

Polly

Projekt i wykonanie: