Raciąż.eu

Banner portalu Raciąż.eu

Nasze miasto troszkę inaczej

Jesteś w:   Strona główna > Aktualności > Nowe władze LKS Błękitni Raciąż

 

Aktualności

Aktualności

Nowe władze LKS Błękitni Raciąż

W dniu 29 lutego 2008 roku na Hali Sportowej w Raciążu odbyło się zebranie sprawozdawczo wyborcze LKS Błękitni Raciąż. Zebranie odbyło się po dymisji zarządu klubu. W trakcie zebrania doszło do ożywionej dyskusji nad sytuacją sportową klubu. Odwołano stare i powołano nowe władze stowarzyszenia.
Prezesem klubu został pan Janusz Chłopik. Jest to osoba znana mieszkańcom Raciąża, gdyż jest on dyrektorem Miejskiego Centrum Kultury w Raciążu. Dotychczas nie kojarzył się z działalnością sportową. Nowy prezes podejmuje się ważnego zadania przygotowania klubu do nowego sezonu ligowego. Z dyskusji na zebraniu wynika, iż nie będzie to łatwe zadanie.
Wybór nowego prezesa był decyzją dopinającą nową koncepcję funkcjonowania sportu i klubu w Raciążu. Koncepcję tę przedstawił Radzie Miasta pan Burmistrz Janusz Sadowski. Obejmuje ona rozszerzenie organizacyjne Miejskiego Centrum Kultury na Miejskie Centrum Kultury, Rekreacji i Sportu. W gestii nowego prezesa klubu pozostanie dbanie o sportowy charakter działań LKS. Nadzór nad budynkami i stadionem będzie w gestii dyrektora MCSiR. Jak powiedział burmistrz, połączenie personalne tych dwóch stanowisk pozwoli uniknąć konfliktów oraz zoptymalizować współpracę klubu i centrum kultury.
Miejmy nadzieję, iż nowy Zarząd klubu odniesie podobne sukcesy sportowe, jak odchodzący Zarząd. Za jego kadencji drużyna awansowała z końcowych miejsc tabeli na szóste miejsce.

(Mariusz)

Zabrania się kopiowania i wykorzystywania materiałów zgromadzonych w serwisie
www.raciaz.eu bez zgody autorów.

Polly

Projekt i wykonanie: