Raciąż.eu

Banner portalu Raciąż.eu

Nasze miasto troszkę inaczej

Jesteś w:   Strona główna > Aktualności > Jak stadion zmodernizowano czyli prawie 800 000 zł i błoto

 

Aktualności

Aktualności

Jak stadion zmodernizowano czyli prawie 800 000 zł i błoto

Jakiś czas temu Prezes Klubu Błękitni Raciąż zwrócił się do radnych Mariusza Godlewskiego oraz Andrzeja Staniszewskiego o pomoc. Panowie, jest możliwość modernizacji stadionu, jest program - zrobię wszystko, żeby na tę inwestycję zdobyć dofinansowanie, pomóżcie w Radzie Miasta uzyskać większość dla poparcia tej inwestycji. Udało się - radni poparli pomysł i zdecydowali o przeznaczeniu na inwestycję sporo ponad 700 000 złotych. Spora kwota - duże nadzieje. Złożono wniosek, otrzymano zgodę na dofinansowanie. Prezesowi nie dane było jednak poprowadzić tej inwestycji. Wzięli się za to inni. Nadzieje wielkie a wyszło jak wyszło - wielkie błoto.


Zapraszam na http://www.blekitniraciaz.eu/webs/a_pok_aktual.php?pokaz_nr=244&od_ktorego=0 gdzie przeczytacie Państwo jak zrealizowana została inwestycja. Na wskazanej stronie znajdują się również zdjęcia pokazujące stan po odebraniu inwestycji. Zachęcam do zapoznania się z tekstem i do obejrzenia zdjęć.

Tekst jest bardzo powściągliwy. Jeśli posłucha się osób, które były blisko tej inwestycji lub pracowały na jej rzecz, to włos się jeży na głowie, jaka amatorszczyzna może panować przy tak wielkiej inwestycji.

Nie wiem czy w końcu pieniądze z dofinansowania zostały wypłacone. W najbliższy poniedziałek zapytam o to w trakcie posiedzenia Komisji Stałych Rady Miejskiej w Raciążu. Z informacji które uzyskałem wcześniej wynika, że już kilka komisji zewnętrznych oglądało inwestycję, jednak nie została ona wykonana zgodnie z pierwotną dokumentacją i były problemy z wypłatą pieniędzy z dofinansowania. Mówiono mi, że wszystkie inne gminy pieniądze dawno już uzyskały, a Raciąż wciąż nie otrzymał ani grosza. Poinformuję po posiedzeniu Komisji jak sprawa wygląda obecnie.

(Mariusz)

Zabrania się kopiowania i wykorzystywania materiałów zgromadzonych w serwisie
www.raciaz.eu bez zgody autorów.

Polly

Projekt i wykonanie: