Raciąż.eu

Banner portalu Raciąż.eu

Nasze miasto troszkę inaczej

Jesteś w:   Strona główna > Aktualności > Lokale wyborcze w Raciążu czyli jak zapewnić wędrówkę mieszkańcom i utr ...

 

Aktualności

Aktualności

Lokale wyborcze w Raciążu czyli jak zapewnić wędrówkę mieszkańcom i utrudnić życie osobom mniej sprawnym

Burmistrz Janusz Sadowski podjął decyzję i wybrał dwa miejsca, w których będą zlokalizowane komisje wyborcze w najbliższych wyborach prezydenckich. Przydział ulic do tych lokali oraz same lokalizacje są co najmniej kontrowersyjne.


Na ostatnim wspólnym posiedzeniu stałych komisji Rady Miejskiej poruszony został temat lokali wyborczych. Burmistrz Sadowski zaproponował, aby jeden z lokali umieścić w Miejskim Zespole Szkół. Przeciwko temu rozwiązaniu zaprotestowałem z dwóch powodów, a moją argumentację poparli pozostali radni. Niestety, burmistrz postawił na swoim. Dlaczego protestowałem i co lokalizacja w MZS oznacza dla wyborców?

Aby dostać się do lokalu wyborczego trzeba będzie pokonać dwukrotnie strome schody. W czasach, gdy szczególny nacisk kładzie się na udogodnienia dla niepełnosprawnych, taka lokalizacja moim zdaniem jest niewłaściwa. Także dla ludzi starszych będzie to stanowiło jakiś problem.

Po drugie, takie usytuowanie lokali wyborczych wprowadza duże zamieszanie. Ludzie mieszkający koło szkoły będą udawali się nie do lokali obok domu, a do Miejskiego Centrum Kultury. Za to ludzie m.in. z Płockiej, Sportowej, 11 listopada będą musieli iść na drugi koniec miasta. Czy to jest rozsądne? Nie wszyscy mają samochody, nie każdy może udać się na tak długi spacer.

Decyzja burmistrza została podjęta wbrew stanowisku radnych, którzy zdecydowanie opowiedzieli się przeciwko tak radykalnej zmianie w umiejscowieniu lokali wyborczych. Wszak wiadomo, że przyzwyczajenie to druga natura człowieka. Radni postulowali, aby zamiast w MZSz, głosowanie odbywało się np. w lokalu GS-u na ulicy Płockiej.

Wydaje się, że głównym motywem działania burmistrza jest chęć pochwalenia się przed wyborami salą tradycji, która powstała w holu szkoły. Nie po raz pierwszy i zapewni nie ostatni burmistrz pokazał czym dla niego jest stanowisko radnych.

(Mariusz)

Zabrania się kopiowania i wykorzystywania materiałów zgromadzonych w serwisie
www.raciaz.eu bez zgody autorów.

Polly

Projekt i wykonanie: