Raciąż.eu

Banner portalu Raciąż.eu

Nasze miasto troszkę inaczej

Jesteś w:   Strona główna > Wieści z Ratusza > Budżet na rok 2013 uchwalony

 

Aktualności

Wieści z Ratusza

Budżet na rok 2013 uchwalony

Rada Miejska w Raciążu uchwaliła budżet miasta na rok 2013. Jak powiedziała pani Małgorzata Karwowska, Skarbnik Miasta, jeszcze nigdy projekt budżetu nie został tak bardzo pozmieniany, jak stało się to w tym roku. Przypomnijmy, że w pierwotnym projekcie budżetu skierowanym do Rady Miejskiej przez poprzedniego burmistrza, Janusza Sadowskiego, na rok 2013 planowane były tylko dwie inwestycje. Najważniejszą z nich z nich było dokończenie na kredyt remontu ośrodka zdrowia.


Dzięki temu, że w bieżącym roku udało się odzyskać kwotę 650 000 złotych zabranych miastu przez Urząd Skarbowy w Płońsku z tytułu zaległych opłat środowiskowych oraz tytułu innych zmian dokonanych na wniosek radnych przez nowego burmistrza miasta, powstał budżet z nowymi inwestycjami oraz dodatkowymi nakładami na szereg zadań.

Radni między innymi zdecydowali o rozbudowie oczyszczalni ścieków, budowie kanalizacji na ulicach, gdzie brakuje niedużych odcinków kanalizacji, między innymi na ulicy Kilińskiego oraz Wolności. Przeznaczyli także pieniądze na budowę oświetlenia na ulicy Barańskiego, wodociągu na ulicy Polnej, remont ulicy Zielonej oraz budowę chodników na osiedlu na ulicy Kilińskiego oraz Konarskiego. Radni uznali za konieczne zakończyć bałagan po rozwalonych chodnikach, jakie zostały po poprzednim tam remoncie. Zostanie także wybudowany szalet miejski oraz w końcu zrobiony monitoring. Zakończona zostanie także modernizacja ośrodka zdrowia.

(Mariusz)

Zabrania się kopiowania i wykorzystywania materiałów zgromadzonych w serwisie
www.raciaz.eu bez zgody autorów.

Polly

Projekt i wykonanie: