Raciąż.eu

Banner portalu Raciąż.eu

Nasze miasto troszkę inaczej

Jesteś w:   Strona główna > Wieści z Ratusza > Cyfrowa szkoła

 

Aktualności

Wieści z Ratusza

Cyfrowa szkoła

ORE wraz z Wikimedia Polska ogłosiły konkurs Wiki lubi e- podręczniki, czyli konkurs na opracowanie materiałów ilustracyjnych do cyfrowych podręczników. Polega on na utworzeniu bazy zdjęć, filmów, grafik. Do zdobycia cenne nagrody.
Siódmego kwietnia 2014 roku ruszył konkurs Wiki lubi e-podręczniki (zorganizowany przez Ośrodek Rozwoju Edukacji, przy współpracy ze Stowarzyszeniem Wikimedia Polska), którego efektem będzie powstanie bazy grafik, zdjęć, animacji oraz filmów, które posłużą zespołom przygotowującym elektroniczne podręczniki do ich zilustrowania. Zadaniem uczestników konkursu jest stworzenie własnych materiałów, ale także zmodyfikowanie lub wyszukanie istniejących grafik (na otwartych licencjach), które dostosowane będą do treści e-podręczników.

Wiki lubi e-podręczniki odbędzie się w czterech cyklach. W każdym z nich do przygotowania i przesłania (za pomocą specjalnego kreatora na stronie internetowej konkursu) będą inne materiały ilustracyjne, przygotowane przez ekspertów merytorycznych projektu (ilustracje powiązane tematycznie z przedmiotami przyrodniczymi, językiem polskim, historią, informatyką, edukacją wczesnoszkolną). Po zakończeniu każdego etapu konkursu, nagrodzonych zostanie troje uczestników z najwyższym dorobkiem punktowym. Otrzymają oni odpowiednio: 2500 zł, 1400 zł i 500 zł.

Wszystkie treści i materiały wizualne zawarte w cyfrowych podręcznikach będą mogły być swobodnie kopiowane, uzupełniane oraz publikowane przez ich użytkowników pod warunkiem zachowania informacji o autorach. Szczegółowe zasady udziału w konkursie oraz jego regulamin znajduje się na oficjalnej stronie internetowej: http://wikiepodreczniki.pl. Poprzez stronę można także dokonać zgłoszenia prac konkursowych. Konkurs, który patronatem objęła Koalicja Otwartej Edukacji, jest szansą dla uczestników na wygranie nagród pieniężnych z puli prawie osiemnastu tysięcy złotych.

M.Ciarkowski

(Karolina)

Zabrania się kopiowania i wykorzystywania materiałów zgromadzonych w serwisie
www.raciaz.eu bez zgody autorów.

Polly

Projekt i wykonanie: