Raciąż.eu

Banner portalu Raciąż.eu

Nasze miasto troszkę inaczej

Jesteś w:   Strona główna > Wydarzenia > Konkurs matematyczny

 

Aktualności

Wydarzenia

Konkurs matematyczny

Szesnastego maja 2014 roku w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym w Raciążu odbył się finał konkursu matematycznego, skierowanego do uczniów klas II i III gimnazjum, którego celem było rozbudzenie zainteresowań matematycznych gimnazjalistów, zachęcenie ich do rywalizacji i zmotywowanie do nauki tego przedmiotu. Konkurs przeprowadzony był na komputerach z wykorzystaniem nowoczesnej platformy edukacyjnej. Wzięło w nim udział 17 najlepszych uczniów z czterech gimnazjów (Raciąża, Polesia, Uniecka i Krajkowa), którzy pomyślnie przebrnęli przez eliminacje przeprowadzone w macierzystych szkołach.
Przed przystąpieniem do rozwiązywania zadań uczestnicy konkursu wysłuchali przemówienia dyrektora Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Raciążu Andrzeja Nizielskiego oraz pomysłodawcy konkursu i jego organizatora, nauczyciela matematyki, informatyki i bhp – pana Damiana Szcześniewskiego.

Zwycięzcą konkursu matematycznego został Jakub Suwała z Polesia z wynikiem 77,78% w czasie 42,23 s. Na kolejnych pozycjach uplasowali się: Adrianna Pawelska z Raciąża (z wynikiem 77,78% w czasie 44,34 s) oraz Przemysław Białoskórski z Uniecka (z wynikiem 66,67% w czasie 31,34 s). Czołowa trójka otrzymała cenne nagrody rzeczowe w postali kalkulatorów naukowych (marki Casio, Citizen, Vector), a zdobywca pierwszego miejsca otrzymał dodatkowo słuchawki bezprzewodowe. Zaproszeni gimnazjaliści mieli okazję zwiedzić szkołę i obejrzeć nowoczesne pracownie przedmiotowe, a ich opiekunowie (dla których przygotowany był poczęstunek) spędzić miło czas w pokoju nauczycielskim, dyskutując i wymieniając poglądy na interesujące ich tematy.

(Karolina)

Zabrania się kopiowania i wykorzystywania materiałów zgromadzonych w serwisie
www.raciaz.eu bez zgody autorów.

Polly

Projekt i wykonanie: