Raciąż.eu

Banner portalu Raciąż.eu

Nasze miasto troszkę inaczej

Jesteś w:   Strona główna > Wydarzenia > Marsz Gwieździsty

 

Aktualności

Wydarzenia

Marsz Gwieździsty

W sobotę 31 maja odbył się „Marsz Gwiaździsty 2014 – pieszo, konno, kajakiem, rowerem przez powiat płoński”, w której udział wzięło sześć gmin. Impreza polegała na odwiedzeniu ciekawych miejsc powiatu. Inicjatywa starostwa ma przede wszystkim na celu rozwinięcie turystyki.
W Marszu udział wzięło 48 uczestników z Raciąża, którzy pokonali 45 kilometrową trasę. Przejazd rowerami prowadził przez Raciąż - Pólka Raciąż - Krajkowo - Kiełki - Drozdowo – Raciąż. Trasa marszu „Jednośladem przez stulecia” rozpoczęła się o godzinie 8:00. Jej pierwszym etapem było zapoznanie się z historią wczesnośredniowiecznego grodziska, tzw. wodną górą, po czym uczestnicy zwiedzili: Kościół Najświętszej Marii Panny w Raciążu, synagogę żydowską, drewnianą zabudowę szczytową ul. Kilińskiego z początku XX wieku oraz budynek posterunku żandarmerii niemieckiej z aresztem z czasów okupacji. Z Raciąża uczestnicy wyruszyli do gospodarstwa agroturystycznego „Sielanka”.Następnie grupa zwiedziła Kościół św. Stanisława Kostki z XVI w. w Krajkowie,leśniczówkę w Kiełkach, cmentarz wojskowy z 1915 roku w Drozdowie. Marsz zakończył się w Nowym Mieście po wręczeniu pamiątkowych gwiazdek.
Urząd Miejski w Raciążu chciałby podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji Marszu Gwiaździstego na terenie Miasta i Gminy Raciąż. Szczególne podziękowania należą się: pani Bernadetcie Leszczyńskiej, ks. Stanisławowi Czyżowi, ks. Zbigniewowi Klubie, Dawidowi Smoleńskiemu i Grzegorzowi Wawrowskiemu z OSP Raciąż, Gospodarstwu Agroturystycznemu „Sielanka”, Nadleśnictwu w Płońsku.

(Karolina)

Zabrania się kopiowania i wykorzystywania materiałów zgromadzonych w serwisie
www.raciaz.eu bez zgody autorów.

Polly

Projekt i wykonanie: