Raciąż.eu

Banner portalu Raciąż.eu

Nasze miasto troszkę inaczej

Jesteś w:   Strona główna > Wydarzenia > XV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

 

Aktualności

Wydarzenia

XV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W Raciążu - tak jak w całej Polsce - odbył się XV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulicach miasta można było spotkać młodych ludzi z puszkami zbierającymi datki dla Orkiestry - a tak naprawdę dla małych dzieci, dla ratowania których fundacja przeznacza większość pieniędzy.


Niestety wolontariuszom nie sprzyjała pogoda - na zmianę wiał wiatr, padał deszcz, czasem grad. Na szczęście słońce też co jakiś czas świeciło. Wolontariusze mogli znaleźć ciepłą zupę i herbatę w barze "Minutka", którego właścicielka jak co roku dbała o to, aby dzieciaki nie zamarzły w trakcie zbiórki pieniędzy.


Od wielu już lat wolontariuszom pomagają druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Raciążu. Dbają o bezpieczeństwo zbierających pieniądze oraz zawożą wolontariuszy do okolicznych miejscowości. Raciąska OSP co roku organizuje własnym kosztem "światełko do nieba" a jej orkiestra gra w naszych miejskich finałach.


Główne imprezy związane z finałem odbyły się w Miejskim Centrum Kultury, gdzie zagrała orkietsra OSP w Raciążu oraz zespoły "S.I.G.M.A" oraz "Trade Mark". Wielkim powodzeniem zgromadzonych cieszyła się licytacja. Na zdjęciu w rękach prowadzącej najdroższy wylicytowany przedmiot apteczka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - cena ostateczna ponad to 100 zł.


To były pierwsze od wielu lat rockowe koncerty w Raciążu. Lata nieobecności rocka w naszym mieście zrobiły jednak swoje - nie wszyscy bawili się dobrze w trakcie koncertu. Jednak wiele osób poczuło klimat tej muzyki i bawiło się przed sceną.

Orkiestra zebrała ponad 7 tysięcy złotych.

(Mariusz)

Zabrania się kopiowania i wykorzystywania materiałów zgromadzonych w serwisie
www.raciaz.eu bez zgody autorów.

Polly

Projekt i wykonanie: