Raciąż.eu

Banner portalu Raciąż.eu

Nasze miasto troszkę inaczej

Jesteś w:   Strona główna > Wydarzenia > I Jarmark Raciąski Pod Skrzatami Szuwarkami

 

Aktualności

Wydarzenia

I Jarmark Raciąski Pod Skrzatami Szuwarkami

19 i 20 lipca 2014 roku w Raciążu odbył się I Jarmark Raciąski: ,,Pod Skrzatami Szuwarkami”. Organizatorem tego wydarzenia było Miejskie Centrum Kultury Sportu i Rekreacji im. Ryszarda Kaczorowskiego w Raciążu w partnerstwie z miastem Raciąż i gminą Raciąż oraz powiatem płońskim. Projekt był współfinansowany ze środków Unijnych w ramach PROW przy pomocy Lokalnej Grupy Działania „Przyjazne Mazowsze”, z których pozyskano prawie 40 tys. złotych. W imprezie wzięło udział około 3 tys. osób.
Pokazy, animacje, degustacje regionalnych potraw, warsztaty związane z tradycyjnymi zawodami, to tylko niektóre z atrakcji na jakie mogli liczyć mieszkańcy. Poza tym w tzw ,,małym parku” rozstawione były kramy z produktami regionalnymi, tradycyjnymi wędlinami, starociami, nalewkami, biżuterią, słodyczami, czy wypiekami.
W trakcie imprezy rozstrzygnięto także konkurs na najlepsze stoisko, biorąc pod uwagę proponowany przez wystawcę asortyment oraz zainteresowanie kupujących. Zwycięzcami zostali: przedsiębiorstwo Polmlek w Raciążu oraz Piekarnia Wiejscy w Raciążu.
Jarmark wzbogaciły także występy różnorodnych grup artystycznych: Teatru Wariacje (Mazowiecka pyza), Ludowego Teatru Makata (Wesele) oraz grupy ogniowej z MCK w Płońsku Surtuis. Przed publicznością wystąpił Zespół Wiecznie Młodzi , kapela folkowa z Sochocina, zespół Swoją Drogą Ttrio, zespół ludowy Mławiacy pod kierunkiem pani Anity Ciarcińskiej , oraz Berkut. Gwiazdą wieczoru była znana grupa Brathanki.

(Karolina)

Zabrania się kopiowania i wykorzystywania materiałów zgromadzonych w serwisie
www.raciaz.eu bez zgody autorów.

Polly

Projekt i wykonanie: