Raciąż.eu

Banner portalu Raciąż.eu

Nasze miasto troszkę inaczej

Jesteś w:   Strona główna > Felietony miejskie > Nasz czas

 

Aktualności

Felietony miejskie

Nasz czas

Wybory samorządowe to nasz czas. Warto iść i oddać swój głos. Wybrać przedstawiciela swojego osiedla, miasta, powiatu. To my podejmiemy decyzję, kto przez najbliższe 4 lata będzie nas reprezentował i działał w naszej sprawie.
W nowej ordynacji wyborczej w okręgach jednomandatowych wybieramy kandydata, który będzie reprezentował nasz region (a w przypadku takich miast jak Raciąż nasze osiedle). Tylko jedna osoba spośród wszystkich ubiegających się o tę funkcję przejdzie. Jest to nowość, która została wprowadzona w tych wyborach. Dlatego też ważne jest, aby podjąć rozważną decyzję. Zagłosować na kogoś, kto może najbardziej pomóc lokalnej społeczności.

16 listopada tego roku wybierzemy skład Rady Miasta, Rady Powiatu, Sejmiku Wojewódzkiego oraz wójtów, burmistrzów i prezydentów naszych miejscowości. Dla przeważającej liczby osób są to wybory o większym znaczeniu, niż te do Sejmu i Senatu (które też są oczywiście ważne). Wybory samorządowe mają większe znaczenie, ponieważ dotyczą nas bezpośrednio. Znamy tych, których wybieramy. Łatwiej jest nam się zwrócić o pomoc do nich. Powiedzieć o problemie, który może pomogą nam rozwiązać. Każde miasto powinno być przyjazne dla swoich obywateli, ale to MY jesteśmy odpowiedzialni za to czy tak będzie. TO MY dokonamy wyboru naszych przedstawicieli, władz, których zadaniem nie jest napychanie sobie kieszeni i siedzenie na stołku, lecz dbanie o rozwój naszego miasta, tak, aby nam, mieszkańcom, żyło się lepiej. Pamiętajmy. Władza utrzymywana jest za nasze pieniądze. Dokonajmy mądrego wyboru. To zaprocentuje w przyszłości.

Miasto to wspólnota mieszkańców. Tworząc społeczeństwo obywatelskie i współpracując z innymi, jako mieszkańcy liczymy na to, że będziemy mogli się realizować i rozwijać, tak jak miasto. Jeśli ono będzie się rozwijać, my również. Wszystko to jednak jest zależne od tego, jaką władzę wybierzemy. Mądrą, dbającą o nasze interesy (czyli o interesy miasta), czy taką która zapewni jedynie dobrobyt sobie, a nie nam mieszkańcom. W polityce i obecnych czasach odpowiedzialne funkcje powinni sprawować odpowiedzialni ludzie. Odpowiedni na określone stanowiska, którzy nawiązują kontakt z innymi jednostkami i potrafią współpracować. To jest złoty środek sukcesu. Współpraca i umiejętność pozyskania pieniędzy z funduszy UE, które bardzo pomagają w rozwoju.

Pamiętaj mieszkańcu – to ty dokonasz 16 listopada wyboru. To Nasz Czas. Czas wyboru. Każdy powinien iść i zagłosować. Na kogo? Żyjemy w państwie demokratycznym – dlatego sam dokonasz wyboru. Zrób to rozważnie. Pamiętaj 4 lata to długi czas. Można dokonać w nim wiele dobrego, ale i wiele złego. Dokonaj wyboru, zagłosuj. Idź na wybory samorządowe 2014. Nie siedź w domu.

(Karolina)

Zabrania się kopiowania i wykorzystywania materiałów zgromadzonych w serwisie
www.raciaz.eu bez zgody autorów.

Polly

Projekt i wykonanie: