Raciąż.eu

Banner portalu Raciąż.eu

Nasze miasto troszkę inaczej

Jesteś w:   Strona główna > Wydarzenia > Bieg Wiosny

 

Aktualności

Wydarzenia

Bieg Wiosny

Już od wczesnych godzin porannych na raciąskim rynku trwały przygotowania - oto nadszedł ten dzień: Bieg Wiosny. Organizowany pod patronatem Gazety Wyborczej oraz Radia RMF FM miał się zacząć o godzinie 9.30. Trasy oznaczono już w piątek wieczorem, w sobotę z rana przystąpiono do ustawiania sprzętu nagłaśniającego oraz namiotów dla organizatorów. Początkowa obawa o frekwencję mijała wraz z upływem czasu i pojawiania się kolejnych uczestników biegu. Największą grupę uczestników stanowiła młodzież oraz dzieci.


Dziewczyny biegły razem z chłopcami, ale klasyfikowane były oddzielnie. Na pomoc OSP Raciąż zawsze można liczyć - również podczas biegu druhowie dbali wraz z policją o bezpieczeństwo uczestników. Kibiców nie brakowało, mimo wczesnej pory. Po biegu przyszedł czas na rozdanie nagród oraz pamiątkowe zdjęcia


Do biegu dla dorosłych stawiło się ponad 30 osób. Wydaje się, ze jak na pierwszy raz to naprawdę dobry wynik. Tak jak dobry był wynik zwycięzcy biegu - Tadeusza Chudzyńskiego. Od początku narzucił on tempo, któremu niewielu mogło sprostać. Nic dziwnego - w końcu to prawdziwy zaszczyt dla Raciąża, iż zawodnik tej miary wziął udział w biegu w naszym mieście. Tadeusz Chudzyński to brązowy medalista w biegu na 1,5 kilometra na paraolimpiadzie w Sydney. Biega od 15 lat, miesięcznie pokonuje ok. 800 km. W biegu wziąli udział między innymi także dyrektor MCK Janusz Chłopik oraz Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej Andrzej Staniszewski.


Zwyciężcy biegu

(Mariusz)

Zabrania się kopiowania i wykorzystywania materiałów zgromadzonych w serwisie
www.raciaz.eu bez zgody autorów.

Polly

Projekt i wykonanie: