Raciąż.eu

Banner portalu Raciąż.eu

Nasze miasto troszkę inaczej

Jesteś w:   Strona główna > Wydarzenia > Każda kropla jest ważna.

 

Aktualności

Wydarzenia

Każda kropla jest ważna.

Wampiriada to projekt Niezależnego Zrzeszenia Studentów organizowany, przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, skierowanym do wszystkich tych, którzy chcą nieść bezinteresowną pomoc, dzieląc się życiodajnym płynem. 5 września także Raciążanie mogli wziąć udział w tej szczytnej akcji.
Inicjatorem akcji było Miejskie Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Raciążu przy wsparciu Gminy Miasta Raciąż, Gminy Raciąż, Komisariatów Policji w Raciążu i Płońsku oraz Fundacji DKMS. Patronat honorowy objęli: Polski Czerwony Krzyż oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie. Jednego dnia zebrano około 20 litrów krwi, a bazę dawców szpiku wzbogaciło prawie 30 osób. Mieszkańcy Raciąża mogli bezpłatnie zbadać sobie poziom cukru i ciśnienie krwi, a na stoisku Fundacji DKMS, zapisać się do bazy dawców komórek macierzystych szpiku.
Wampiriadę rozpoczęła Anna Mika, zachęcając do dzielenia się cząstką siebie, bezcenną krwią, która kiedyś może być potrzebna każdemu z nas. Następnie przemówił burmistrz Raciąża Mariusz Godlewski. Podziękował za wsparcie przy akcji Komendantowi Komisariatu Policji w Raciążu Robertowi Osmańskiemu, Komendantowi Powiatowemu Policji w Płońsku Piotrowi Lenarcikowi oraz dzielnicowemu Piotrowi Kędzierskiemu.

Organizatorzy nie zapomnieli także o miłośnikach muzyki reggae. Od godziny 18 w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Raciążu wystąpiły popularne zespoły: Farben Lehre, Raggafaya, Kompanija Reggae, Sound & Piter Parker.

(Karolina)

Zabrania się kopiowania i wykorzystywania materiałów zgromadzonych w serwisie
www.raciaz.eu bez zgody autorów.

Polly

Projekt i wykonanie: