Raciąż.eu

Banner portalu Raciąż.eu

Nasze miasto troszkę inaczej

Jesteś w:   Strona główna > Aktualności > Rada Miasta Raciąż

 

Aktualności

Aktualności

Rada Miasta Raciąż

Zakończone wybory samorządowe, odbyły się w tym roku, w oparciu o ustawę z 5 stycznia 2011 r. – Kodeksu wyborczego (Dz.U. z 2011 r. nr 21, poz. 112 z późn. zm.). Radni, po raz pierwszy, wybierani byli w jednomandatowych okręgach wyborczych. Każdy uprawniony do głosowania mógł oddać tylko jeden głos. Radnym zostawała ta osoba, która uzyskała największą liczbę głosów.
W Raciążu mieszkańcy głosowali w 15 okręgach wyborczych, spośród których wybierali radnych. Bezkonkurencyjny tym razem, okazał się Komitet Wyborczy Wyborców Mariusza Godlewskiego. Spośród 15 miejsc w Radzie Miejskiej, aż 13 należy do kandydatów KWW Mariusza Godlewskiego. Do obecnego składu Rady Miejskiej należą: Artur Gizler, Jerzy Lawendowski, Marzanna Kubińska, Andrzej Staniszewski, Krzysztof Dądalski, Andrzej Sendal, Dariusz Dobrosielski, Paweł Chrzanowski, Bogusław Jeżak, Krystyna Chrzanowska, Andrzej Karasiewicz, Marek Wiejski, Edyta Obrębska, Zbigniew Adamski, Leszek Kowalski.

W ciągu czterech lat radnych czeka wiele wyzwań, z którymi przyjdzie im się zmierzyć. Niejednokrotnie staną przed trudnymi wyborami, a podejmowane przez nich decyzje, w mniejszym lub większym stopniu, wpłyną na życie lokalnej społeczności. Nie da się ukryć – łatwo nie będzie. Stając do wyborów wzięli na siebie ogromną odpowiedzialność, za los swój, swoich najbliższych, a także wszystkich mieszkańców naszego miasta. Raciążanie, obdarzając ich zaufaniem uwierzyli, że wciągu najbliższych lat, wypełnią swoje obietnice, będą pracować uczciwie, rzetelnie, a swoimi działaniami, sprawią, że Raciąż – nasza mała ojczyzna rozkwitnie, będąc atrakcją dla przyjezdnych oraz miejscem, z którym każdy z nas chciałby związać swoją przyszłość. Zwycięzcom tegorocznych wyborów samorządowych serdecznie gratulujemy! Życzymy szczęścia, wytrwałości i wiary we własne siły. Niech służba, której się podjęliście, przynosi wam satysfakcję oraz radość wynikającą z realizacja postawionych sobie celów, a umiejętność porozumienia sprawi, że współpraca będzie układać się pomyślnie. Nie zapominajcie! Zgoda buduje!

(Karolina)

Zabrania się kopiowania i wykorzystywania materiałów zgromadzonych w serwisie
www.raciaz.eu bez zgody autorów.

Polly

Projekt i wykonanie: