Raciąż.eu

Banner portalu Raciąż.eu

Nasze miasto troszkę inaczej

Jesteś w:   Strona główna > Wydarzenia > Atrakcyjny przystanek w Raciążu

 

Aktualności

Wydarzenia

Atrakcyjny przystanek w Raciążu

Grupa uczniów i absolwentów Zespołu Szkół w Raciążu, z inicjatywy Pani Edyty Obrębskiej i Pani Anny Krebs wzięła udział w programie Młody Obywatel, decydując się na realizację muralu w ramach tematu „Z(a)maluj na lokalnie”. Pierwszym zadaniem uczniów było przeprowadzenie ankiety wśród mieszkańców, mającej na celu sprawdzenie, co mieszkańcy Raciąża chcieliby na takim muralu zobaczyć. Kolejnym krokiem niezbędnym do przeprowadzenia projektu było znalezienie sojuszników oraz sponsorów wśród lokalnych przedsiębiorców i mieszkańców miasta, którzy wsparliby projekt.
Po konsultacjach z lokalną społecznością, grupa projektowa postanowiła stworzyć malowidło na ścianach przystanku autobusowego w Raciążu. Gdy projekt muralu był już gotowy, uczniowie umówili się na rozmowę z burmistrzem Raciąża Panem Mariuszem Godlewskim, aby uzyskać pozwolenie na wykorzystanie przestrzeni przystanku. Burmistrzowi tak bardzo spodobał się projekt muralu, że udzielił mu swojego honorowego patronatu.
Mimo zmiennej aury, Młodzi Obywatele zrealizowali swój pomysł w dniach 22 i 23 listopada. Lokalna społeczność bardzo zaangażowała się w pomoc artystom, co dodawało im otuchy i zapału do pracy. Ponadto lokalni przedsiębiorcy zapewnili autorom dzieła ciepły posiłek. Teraz mural cieszy oczy nie tylko mieszkańców, ale również odwiedzających Raciąż gości.

Autorką relacji jest Pani Edyta Obrębska, tekst zredagowała Anna Mitura

(Karolina)

Zabrania się kopiowania i wykorzystywania materiałów zgromadzonych w serwisie
www.raciaz.eu bez zgody autorów.

Polly

Projekt i wykonanie: