Raciąż.eu

Banner portalu Raciąż.eu

Nasze miasto troszkę inaczej

Jesteś w:   Strona główna > Wydarzenia > 23 finał WOŚP

 

Aktualności

Wydarzenia

23 finał WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, już od ponad dwudziestu lat zbiera pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu, ratującego życie zarówno dorosłych, jak i dzieci. W tym roku, w ramach WOŚP, na ulicach Raciąża pojawiło się czterdziestu niestudzonych wolontariuszy: uczniów oraz radnych, którzy mimo kropiącego deszczu i porywistego wiatru, dzielnie trwali na posterunku, wspierając akcję Jurka Owsiaka.
W trakcie XXIII finału, zbierano pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego dla polskich szpitali, w celu podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. W tym roku WOŚP grała w Polsce jak i za granicą. Akcję można było wspierać wrzucając datki do puszek wolontariuszy, ale również uczestnicząc w internetowych zbiórkach lub charytatywnych aukcjach. Nie ważne jak, ważne, aby pomóc. Szef WOŚP Jurek Owsiak na wieczornej konferencji prasowej poinformował, że "miliony Polaków pokazały, że są z nami" - Naprawdę nieważne, ile zbierzemy - mówił Owsiak. Liczyło się to, że grali już 23 raz. Wstępne liczenie zatrzymało się na kwocie 36 mln zł. Sztaby mają czas do końca lutego na dokładne zliczenie pieniędzy.
W Raciążu wolontariusze, na ulicach miasta zbierali pieniądze od samego rana. Od godziny 15.30, w remizie strażackiej, rozpoczęła się część artystyczna. W trakcie goście mogli posłuchać występu orkiestry OSP w Raciążu (pod przewodnictwem kapelmistrza Jarosława Krupińskiego) oraz miejscowej gwiazdy, rapera Alana Osińskiego – uczestnika castingu do Mam talent. Sceną zawładnął także zespół Aligator Bay z podwarszawskiego Błonia – specjalny gość imprezy oraz Teguila Band.
Atrakcji nie zabrakło także dla najmłodszych. Dzieci z pomocą pracowników Miejskiego Centrum Kultury i rodziców, wykonywały wiatraczki (symbole tegorocznej edycji WOŚP) oraz karnawałowe maski. Radości nie było końca także za sprawą Anny Miki – prowadzącej imprezę, która swoim zaangażowaniem i energią, rozbudziła publiczność, zachęcając wszystkich, dorosłych i dzieci, do wspólnej zabawy, tańca i udziału w przygotowanych na tę okazję konkursach z nagrodami (przeciąganie liny, taniec – połamaniec, układanie puzzli).
Jak co roku, w trakcie Wielkiego Finału, odbyła się licytacja gadżetów (koszulki, torba plażowa, zegar ścienny, orzeł, kalendarz kieszonkowy, zdjęcie z Woodstocku, breloczki, płyty, poduszka w kształcie serca) zakończona sukcesem – zebrano 1150 zł. W czasie kwesty na ulicach Raciąża zgromadzono 8.585,40 złotych ( przy liczeniu pieniędzy ze zbiórki pomagali Radni, Pani skarbnik- Małgorzata Karwowska, zastępca burmistrza – Paweł Rybka), w szkołach z terenu gminy Raciąż 1181.73 (w Gralewie 180,70 zł, w Koziebrodach - 165,43 zł, w Krajkowie - 142,03 zł, w Uniecku, Kossobudach i Kodłutowie łącznie 693,57 zł), co daje w sumie łączną kwotę 10.917,13 złotych.

W trakcie imprezy, wręczono podziękowania wszystkim wolontariuszom wspierającym 23 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wyróżniając tych, którzy okazali się najbardziej przekonujący i zebrali największą sumę pieniędzy: Wiktoria Wasiak – IV miejsce, Aleksandra Szałkowska – III miejsce, Natalia Dębkowska – II miejsce, Jerzy Lawendowski – I miejsce.

Sztab przy Miejskim Centrum Kultury, dziękuje sponsorom, wolontariuszom, darczyńcom oraz wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób zaangażowały się w organizację 23 Finału WOŚP. W tym roku kwestowało 40 wolontariuszy w tym kilku radnych miasta Raciąż: Aleksandra Szałkowska, Andrzej Staniszewski, Edyta Obrębska, Artur Gizler, Janusz Chłopik, Mateusz Nierychlewski, Natalia Falkiewicz, Agnieszka Wielgolaska, Klaudia Ciska, Dariusz Dobrosielski, Laura Gburczyk, Karolina Grabowska, Beata Kobuszewska, Jerzy Lawendowski, Krystian Fijałkowski, Ewa Sadowska, Marzanna Kubińska, Kacper Drzewiecki, Natalia Radecka, Wiktoria Wasiak, Dominika Widecka, Krzysztof Kotermański, Maja Kamińska, Aleksandra Olszewska, Dominika Skierkowska, Jakub Małecki, natalia Dębkowska, Angelika Kowalska, Oliwia Rzeczkowska, Aniela Alicja Wojtal, Julia Kalman, Maja Kalman, Dagmara Kownacka, Klaudiusz Boch, Adam Bielak, Dawid Guła, Anna Rybacka.

(Karolina)

Zabrania się kopiowania i wykorzystywania materiałów zgromadzonych w serwisie
www.raciaz.eu bez zgody autorów.

Polly

Projekt i wykonanie: