Raciąż.eu

Banner portalu Raciąż.eu

Nasze miasto troszkę inaczej

Jesteś w:   Strona główna > Aktualności > ZS Raciąż w rankingu ,,Perspektywy 2015”

 

Aktualności

Aktualności

ZS Raciąż w rankingu ,,Perspektywy 2015”

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” przyznała Liceum Ogólnokształcącemu im. mjra Henryka Dobrzańskiego "Hubala" w Raciążu oraz Technikum w Raciążu miejsca wśród najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w Polsce. Szkoły sklasyfikowane są w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015, którym przysługują tytuły złotej, srebrnej lub brązowej szkoły danego roku.
Magazyn „Perspektywy” to miesięcznik, który co roku przygotowuje Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych . Jest jednym z najbardziej oczekiwanych rankingów edukacyjnych. Stanowi on przewodnik dla rodziców, którzy stoją przed wyborem szkoły ponadgimnazjalnej dla swojego dziecka. Głównym kryterium rankingowym (w klasyfikacji liceów i techników) są wyniki maturalne, zarówno z przedmiotów obowiązkowych, jak i dodatkowych. W połączeniu z kryterium opartym na sukcesach szkół w olimpiadach oraz – w przypadku techników – z wynikami egzaminów zawodowych daje to znakomity zestaw „sztywnych” kryteriów oceny. Decyzją Kapituły Rankingu ustalone zostały następujące kryteria i ich wagi procentowe w :Rankingu Liceów 2015 najważniejsze były sukcesy w olimpiadach 30%, matura – przedmioty obowiązkowe 25%, matura – przedmioty dodatkowe 45%. Natomiast w przypadku Rankingu Techników 2015 obowiązują cztery kryteria. Są to: sukcesy w olimpiadach 20%, matura – przedmioty obowiązkowe 25%, matura – przedmioty dodatkowe 25%, wyniki egzaminów zawodowych 30%. Do ścisłego rankingu magazynu Perspektywy z całego kraju wchodzi 500 liceów ogólnokształcących i 500 techników.

W tym roku analizie poddano wyniki 2315 liceów ogólnokształcących z całej Polski. Liceum Ogólnokształcące im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w Raciążu w rankingu ogólnym zajęło 424 miejsce w kraju i 83 na Mazowszu. Szkoła otrzymała tytuł Brązowej Szkoły 2015 i ma prawo używania znaku Brązowej Tarczy przez cały rok 2015. Sprawdzano także 1850 techników z całego kraju. Technikum w Raciążu, zajęło 143 lokatę w rankingu ogólnym techników i 14 na Mazowszu. W rankingu maturalnym technikum zajęło 177 miejsce, a w rankingu egzaminów zawodowych 132 miejsce w kraju. Natomiast w rankingu egzaminów zawodowych w zawodzie technik informatyk zajęło 10 miejsce w kraju. Jest to olbrzymie, pozytywne zaskoczenie, gdyż w minionym roku technikum było poza rankingiem. Dziś natomiast jest najlepszym z techników północnego Mazowsza. Dzięki temu wynikowi raciąskie technikum może się pochwalić Srebrną Tarczą magazynu Perspektywy.

(Karolina)

Zabrania się kopiowania i wykorzystywania materiałów zgromadzonych w serwisie
www.raciaz.eu bez zgody autorów.

Polly

Projekt i wykonanie: