Raciąż.eu

Banner portalu Raciąż.eu

Nasze miasto troszkę inaczej

Jesteś w:   Strona główna > Wieści z Ratusza > Spotkanie samorządów w Diecezji płockiej

 

Aktualności

Wieści z Ratusza

Spotkanie samorządów w Diecezji płockiej

15 stycznia 2015 roku w Opactwie Pobenedyktyńskim w Płocku odbyło się spotkanie dotyczące przygotowań do Światowych Dni Młodzieży (ŚDM). Na zaproszenie ks. Biskupa odpowiedział również burmistrz Raciąża - Mariusz Godlewski.
Na zaproszenie ks. Biskupa Piotra Libery i ks. Rafała Grzelczyka Diecezjalnego Koordynatora ŚDM przybyli przedstawiciele kościelni, samorządów, a także Marszałek Województwa - Adam Struzik. Biskup zapraszając przedstawicieli władz samorządowych, chciał aby i te jednostki włączyły się czynnie w przygotowania do przyszłorocznych ŚDM. Co prawda wydarzenie będzie miało miejsce w Krakowie, jednak także w Diecezji płockiej przez około tydzień będą przebywali pielgrzymi. W trakcie spotkania ks. Rafał Grzelczyk omówił główne elementy współpracy z samorządami lokalnymi przy organizacji Dni w Diecezjach. Zwrócił uwagę, na fakt, że ŚDM to szansa, a zarazem możliwość rozwoju samego regionu. Zwłaszcza, że w trakcie pobytu młodzieży w diecezjach odbędzie się wiele pielgrzymek i wycieczek do miejsc związanych z Miłosierdziem, w tym do Płocka. Wspomniał jak ważnym elementem będzie zakwaterowanie pielgrzymów u rodzin. Dni w Diecezjach to czas, gdzie młodzi z różnych stron świata chcą poznawać swoich rówieśników, poznawać, kulturę, historię danego regionu. Rodzina jest najlepszym miejscem, gdzie łączy się życie codzienne z kulturą, historią danego kraju.

Według Burmistrza, włączenie samorządów do współpracy przy organizacji tego wydarzenia jest dobrym pomysłem. Gmina Miasto Raciąż , również chce czynnie uczestniczyć w ŚDM. Dlatego w najbliższym czasie wspólnie z Parafią Raciąż podjęte zostaną wszelkie działania związane z organizacją wydarzenia. Tak jak wspominał, w trakcie spotkania samorządów ks. Grzelczyk, najlepszym miejsce dla pielgrzymów jest dom. W Raciążu, w czasie ŚDM, także Parafia Raciąż postara się zakwaterować młodych ludzi wśród raciąskich rodzin.

(Karolina)

Zabrania się kopiowania i wykorzystywania materiałów zgromadzonych w serwisie
www.raciaz.eu bez zgody autorów.

Polly

Projekt i wykonanie: