Raciąż.eu

Banner portalu Raciąż.eu

Nasze miasto troszkę inaczej

Jesteś w:   Strona główna > Wieści z Ratusza > W stronę gospodarki niskoemisyjnej

 

Aktualności

Wieści z Ratusza

W stronę gospodarki niskoemisyjnej

17.02.2014 roku w Urzędzie Miejskim odbyło się szkolenie pracowników. Tematem szkolenia był plan gospodarki niskoemisyjnej
Plan Gospodarki Niskoemisyjnej to strategiczny dokument, który wyznacza kierunki dla gminy na lata 2014-2020, w zakresie działań inwestycyjnych i nieinwestycyjnych w takich obszarach jak: transport publiczny i prywatny, budownictwo publiczne, gospodarka przestrzenna, zaopatrzenie w ciepło i energię, gospodarka odpadami. Dokument ten powinien wyznaczać konkretne cele w zakresie redukcji emisji gazów cieplarnianych, efektywności energetycznej oraz wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Plan ma również być ściśle związany z realizacją zapisów Programów ochrony powietrza oraz planów działań krótkoterminowych.

Szkolenie, które przeprowadzono wśród pracowników urzędu zostało dofinansowane przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW),na stworzenie Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Miasta Raciąż. Zakres Szkolenia obejmował główne cele konieczności stworzenia takiego planu dla gminy jego strukturę ,wdrożenie w życie , monitorowanie i korygowanie zachodzących niekorzystnych zjawisk .

(Karolina)

Zabrania się kopiowania i wykorzystywania materiałów zgromadzonych w serwisie
www.raciaz.eu bez zgody autorów.

Polly

Projekt i wykonanie: