Raciąż.eu

Banner portalu Raciąż.eu

Nasze miasto troszkę inaczej

Jesteś w:   Strona główna > Aktualności > Montaż pieca w miejskiej ciepłowni

 

Aktualności

Aktualności

Montaż pieca w miejskiej ciepłowni

Raciąż doczekał się w końcu montażu pieca w miejskiej ciepłowni przy ulicy Jana Pawła II. Inwestycja warta jest 239 850zł.
Wymiana kotłów olejowych na kocioł na zrębki w przepompowni przy ulicy Jana Pawła II stanowiła jedną z ważniejszych spraw do zrealizowania w tym roku. Pod koniec ubiegłego roku Urząd Miasta Raciąż wystąpił do Starosty Płońskiego z prośbą o pozwolenie na montaż pieca w miejskiej ciepłowni. Poprzedni od dłuższego czasu wymagał wymiany. Zakupiony nowy piec na biomasę posiada moc 150 kW, którego paliwem są tzw. zrębki, trociny, pelet. Poza piecem wymieniono także kontener zasypowy paliwa oraz system kominowy. W ramach realizacji projektu prócz montażu zostało także przeprowadzone szkolenie pracowników z obsługi nowego sprzętu.

Montaż pieca w miejskiej ciepłowni wykonała firma RenCraft Sp. z o.o. z Bydgoszczy. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 239 850 zł. Wykonanie prac było nadzorowane przez Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Usług Inwestycyjnych Sp. z o.o. Po wprowadzonych zmianach mieszkańcy Raciąża nie będą musieli martwić się o ciepło w ich domach.

(Karolina)

Zabrania się kopiowania i wykorzystywania materiałów zgromadzonych w serwisie
www.raciaz.eu bez zgody autorów.

Polly

Projekt i wykonanie: