Raciąż.eu

Banner portalu Raciąż.eu

Nasze miasto troszkę inaczej

Jesteś w:   Strona główna > Aktualności > Wyniki wyborów do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 21 pa ...

 

Aktualności

Aktualności

Wyniki wyborów do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 21 października 2007 roku

W wyborach do Sejmu oraz Senatu Rzeczypospolitej Polskiej w mieście Raciążu mieszkańcy głosowali w dwóch okręgowych komisjach wyborczych. Tradycyjnie wybory odbywały się w Miejskim Centrum Kultury oraz dawnym budynku kina "Ziemowit". W związku ze sprzedażą budynku po kinie, wybory odbyły się w budynku Szkoły Podstawowej. W Raciążu według danych Państwowej Komisji Wyborczej uprawnionych było do głosowania 3688 osób z 4737 mieszkańców.


Wybory do Sejmu

Łącznie w obydwu komisjach okręgowych wydano 1679 kart do głosowania. Z urn wyjęto 1678 kart. Jeden z wyborców postanowił więc zachować sobie kartę do głosowania na pamiątkę. Wszystkie wyjęte karty zawierały ważnie oddane głosy.
Wyniki głosowania w mieście do Sejmu były następujące:
Dla porównania wyniki głosowania w Gminie Raciąż:


Zarówno w gminie jak i w mieście wygrało Prawo i Sprawiedliwość zdobywając w mieście 36,10% głosów a w gminie 41,03% głosów. Drugie miejsce w gminie zdobyło Polskie Stronnictwo Ludowe zdobywając 41,03% głosów. Było to zapewne wynikiem udziału w wyborach do Sejmu z listy PSL mieszkańca gminy Raciąż, starosty płońskiego Jana Mączewskiego. W mieście drugie miejsce zajęła Platforma Obywatelska z 28,71% głosów. Dużo głosów w mieście Raciążu zdobył też PSL - 20,38% głosów.


Wybory do Senatu

Łącznie w obydwu komisjach okręgowych wydano 1679 kart do głosowania. Z urn wyjęto 1676 kart. Trzech wyborców postanowiło więc zachować kartę do głosowania na pamiątkę. Zanotowano 1676 ważnych głosów wśród wyjętych z urn kart. W naszym okręgu wybierano dwóch senatorów.
W wyborach do Senatu zarówno w mieście jak i gminie zebrała najwięcej głosów- prawie 40% - pani senator ubiegłej kadencji Janina Fetlińska. Występowała ona z poparciem Prawa i Sprawiedliwości. Wyniki głosowania do Senatu były następujące:
Dla porównania wyniki głosowania w Gminie Raciąż:

(Mariusz)

Zabrania się kopiowania i wykorzystywania materiałów zgromadzonych w serwisie
www.raciaz.eu bez zgody autorów.

Polly

Projekt i wykonanie: