Raciąż.eu

Banner portalu Raciąż.eu

Nasze miasto troszkę inaczej

Jesteś w:   Strona główna > Aktualności > Postaw na słońce

 

Aktualności

Aktualności

Postaw na słońce

Uczniowie Miejskiego Zespołu Szkół dołączyli do ogólnopolskiego konkursu ,,Postaw na słońce”. Pod kierunkiem Pani Moniki Marciniak oraz Pani Magdaleny Bylińskiej powstały filmy promujące wykorzystanie energii słonecznej.
Postaw na słońce, to ogólnopolski konkurs zorganizowany przez Bank Ochrony Środowiska(BOŚ). Skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Jego celem jest stworzenie kampanii edukacyjno – informacyjnej, która ma promować wiedzę na temat odnawialnych źródeł energii, a w szczególności ogniw fotowoltanicznych (czyli energii słonecznej). Patronat nad tym wydarzeniem objęły : Minister Edukacji Narodowej, Minister Ochrony Środowiska, Minister Gospodarki oraz Bank Ochrony Środowiska.

W MSZ powstały dwie grupy konkursowe. W skład pierwszej, która nazwała się ,,Fabryka Produktywnych Elektronów”, weszli : Klaudia Żmijewska, Sebastian Ciężki, Konrad Petrykowski, Konrad Cichocki, Damian Szelągiewicz. Po pierwszym etapie konkursu zdobyli 219 punktów i zajęli 3 miejsce w kraju. Druga grupa a „SELF‐GAINING” zdobyła 157 punktów i zajęła 30 miejsce w klasyfikacji ogólnopolskiej. Jej skład to : Anna Głoszewska, Maciej Wiejski, Adam Rybacki, Łukasz Jaworski, Jakub Ziółkowski.

(Karolina)

Zabrania się kopiowania i wykorzystywania materiałów zgromadzonych w serwisie
www.raciaz.eu bez zgody autorów.

Polly

Projekt i wykonanie: