Raciąż.eu

Banner portalu Raciąż.eu

Nasze miasto troszkę inaczej

Jesteś w:   Strona główna > Aktualności > „Finansoaktywni. Misja: Podatki”

 

Aktualności

Aktualności

„Finansoaktywni. Misja: Podatki”

Program edukacyjny Ministerstwa Finansów - „Finansoaktywni. Misja: Podatki” to program edukacyjny dla uczniów i nauczycieli gimnazjów. Stara on się przybliżyć wiedzę i odpowiedzieć na takie pytania jak: Czym są podatki, dlaczego należy je płacić? Co z tego mamy?
W ostatnim czasie Ministerstwo Finansów stawia przede wszystkim na edukacje młodego pokolenia. Poprzez szereg akcji chce przybliżyć uczniom zagadnienia z dziedziny finansów i ekonomii. Stara się pokazać i zmienić postrzeganie młodych obywateli do sfery, którą są podatki. Program Finansoaktywni ma na celu w prosty i przystępny dla każdego sposób pokazanie relacji pomiędzy płaceniem podatków a finansowaniem przez państwo podstawowych działań, takich jak edukacja, budowa dróg czy zapewnienie bezpieczeństwa. Korzyści ze zdobytej wiedzy maja zaowocować w przyszłości. Dzięki nim uczniom łatwiej będzie się poruszać w świecie podatków, pieniędzy, finansów, ekonomii.

Inicjatywa ta łączy się z kolejnym przedsięwzięciem Ministerstwa Finansów. Szkoły, które wezmą udział w bezpłatnym szkoleniu mogę następnie wziąć udział w konkursie: ,,Poznałam podatki, kojarzę korzyści”. W konkursie mogą brać udział uczniowie szkół gimnazjalnych w trzyosobowych grupach. Zadaniem, które należy wykonać jest napisanie pracy pod tytułem: ,,Poznałem podatki, kojarzę korzyści”, a następnie przeprowadzi debatę na ten sam temet. Cały materiał nauczyciel prowadzący powinien przesłać na adres www.finansowoaktywni w raz z formularzem konkursowym.

Do zdobycia jest wiele cennych nagród ufundowanych przez Ministerstwo. Więcej informacji można znaleźć na stronie : www.finansowoaktywni.pl

(Karolina)

Zabrania się kopiowania i wykorzystywania materiałów zgromadzonych w serwisie
www.raciaz.eu bez zgody autorów.

Polly

Projekt i wykonanie: