Raciąż.eu

Banner portalu Raciąż.eu

Nasze miasto troszkę inaczej

Jesteś w:   Strona główna > Aktualności > Wielki remont MCKSiR

 

Aktualności

Aktualności

Wielki remont MCKSiR

Wielki remont MCKSiR dobiegł końca. Budynek pamiętający jeszcze czasy PRL, doczekał się w końcu modernizacji. Projekt współfinansowany był ze środków Unii Europejskiej w ramach w Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
O remoncie i gruntownej modernizacji MCKSiR mówiło się od dawna. Zagrzybione sale, niefunkcjonalna przestrzeń, czy pomieszczenia nieprzystosowane do obowiązujących wymogów przeciwpożarowych,to tylko niektóre z argumentów, które przemawiały za remontem budynku. Dlatego z myślą o mieszkańcach Raciąża, MCK zmieniło nie tylko swój wygląd zewnętrzny, ale i wewnętrzny.

Modernizacja MCKSiR była drogim przedsięwzięciem, ale koniecznym. Ogromne wsparcie w tym procesie odegrały władze miasta Raciąż. Burmistrz Mariusz Godlewski wielkrotnie prowadził rozmowy w tej sprawie w Mazwieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych. W sprawę remontu zaangażowała się także Rada Miejska. Bardzo skutecznie zadziałał także dyrektor Artur Adamski. Prace na dobre rozpoczęły się w 2014 roku i podzielone były na kilka etapów. Wewnątrz budynku wszytskie pomieszczenia zostały gruntownie odnowione: sala wystawienniczo – koncertową, multimedialno – kinową, sale dydaktyczne, oraz zaplecze biurowo techniczne. Wszystkie pomieszczenia nabrały nowego blasku, a także zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt i meble. Wyremontowane zostały podłogi, ściany , sufity, zmieniono kolorystykę, a pomiesczenia zostały doświetlone.

W budynku zostały prowadzone również prace związane z wewnętrzną siecią wodno–kanalizacyjną, centralnym ogrzewaniem, systemem wentylacji, a także z instalacja elektryczną. Miejsckie Centrum Kultury i Nauku zostało odnowione także od zewnatrz. Wmieniona została elewacja zewnetrzna, ściany docieplono styropianem, a z dachu usunięto szkodliwe pokrycie dachowe, które położono na nowo, w raz ze wszystkim elementaki, takimi jak kozliny.

Poza nowoczesnym wnętrzem, którem nabrało charakteru, dyrektor MCKSiR, Pan Artur Adamski przygotował dla mieszkańców wiele atrackcji. Jednym z nich jest Kino za Rogiem, które zastapiło miejsce dawnej biblioteki miejskiej.

(Karolina)

Zabrania się kopiowania i wykorzystywania materiałów zgromadzonych w serwisie
www.raciaz.eu bez zgody autorów.

Polly

Projekt i wykonanie: