Raciąż.eu

Banner portalu Raciąż.eu

Nasze miasto troszkę inaczej

Jesteś w:   Strona główna > Aktualności > Wieści z Zespołu Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Raciążu ...

 

Aktualności

Aktualności

Wieści z Zespołu Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Raciążu

Garść informacji na temat wydarzeń w Zespole Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Raciążu
Trzydziestego marca 2015 roku w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym STO w Raciążu obchodzono Światowy Dzień Ziemi Palestyńskiej ustanowiony przez ONZ dla upamiętnienia śmierci palestyńskich rolników w 1976 roku, protestujących przeciwko skonfiskowaniu ich ziemi przez Izrael. W tym szczególnym dniu do szkoły przybyła Iman Oukal – licealistka z Zespołu Szkół w Raciążu. Podczas z spotkania z uczniami klasy pierwszej opowiedziała o położeniu geograficznym, kulturze, języku Palestyny oraz pokazała kilka ważnych miejsc w tym kraju. Uczniowie mogli poznać specjały kuchni palestyńskiej, alfabet i cyfry arabskie, a także mieli niepowtarzalną okazję przymierzenia typowych strojów noszonych w ojczyźnie Iman. Podczas spotkania panowała miła atmosfera. Licealiści cieszyli się z możliwości poszerzenia horyzontów oraz poznania bliżej im nieznanej części świata.

_____________________________________________________________________ Siedemnastego marca w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym obchodzono Dzień św. Patryka – znane i lubiane irlandzkie święto narodowe i religijne, którego celem jest upamiętnienie postaci misjonarza i biskupa – patrona Irlandii. Podekscytowani uczniowie klasy pierwszej losowali koniczynki – symbol wspomnianego wcześniej kraju. Do dwojga z nich uśmiechnęło się wielkie szczęście – czterolistne koniczynki, które dostały się w ich ręce sprawiły, że przez cały dzień mogli liczyć na specjalne traktowanie – zwolnienie z pisania niezapowiedzianych kartkówek oraz konieczności odpowiedzi ustnych. Kolejnym punktem programu był wykład wygłoszony przez nauczycielkę języka angielskiego – panią Urszulę Skierkowską dotyczący obchodów Dnia św. Patryka w Irlandii i na całym świecie.

___________________________________________________________________ Dwudziestego pierwszego marca 2015 roku w Publicznej Szkole Policealnej w Raciążu odbył się pokaz zabiegów kosmetycznych dla słuchaczek kierunku technik usług kosmetycznych, prowadzony przez panią Iwonę Baczyńską – doświadczonego trenera i szkoleniowca z firmy Ziaja. Na wstępie uczestnicy spotkania poznali historię powstania wspomnianego wcześniej przedsiębiorstwa farmaceutycznego o ponad dwudziestopięcioletniej tradycji zajmującego się produkcją wysokiej jakości kosmetyków znanych w Polsce i za granicą. Następnym punktem programu była prezentacja zabiegów upiększających przy udziale słuchaczek z naszej szkoły, które wystąpiły w charakterze klientek salonu kosmetycznego. Wszyscy zgromadzeni poznali wskazania i przeciwwskazania do wykonywania konkretnych kuracji ujędrniających cerę. Zdobyli wiedzę na temat składu i działania stosowanych przy ich przeprowadzaniu preparatów oraz dowiedzieli się jak właściwie pielęgnować dłonie i stopy. Na zakończenie pani Iwona Baczyńska zachęciła przyszłe kosmetyczki do korzystania ze strony internetowej firmy Ziaja i udziału w licznych konkursach z nagrodami. Miłym zaskoczeniem dla uczestniczących w pokazie kobiet były wspólne zdjęcia oraz ufundowane przez firmę farmaceutyczną upominki w postaci kosmetyków oraz katalogu zawierającego informacje na temat programów pielęgnacyjnych skóry twarzy, dłoni i stóp. Obserwując nastroje zebranych można było odnieść wrażenie, że pierwsza tego typu prezentacja w szkole zakończyła się sukcesem.

_____________________________________________________________________ Dwudziestego czwartego kwietnia 2015 roku w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym odbyło się uroczyste zakończenie roku klasy maturalnej. Pożegnanie absolwentów otworzyło przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy I pod nadzorem wychowawczyni P. Aleksandry Maludy. Pożegnania w imieniu klasy I dokonali Natalia Gawrońska oraz Justyna Jaraczewska. Po części artystycznej głos zabrał dyrektor Nizielski. Podziękował absolwentom za 3 lata dużych sukcesów sportowych i życzył powodzenia w życiu zawodowym. Po chwilach wzruszenia, przyszła pora na najważniejszą część pożegnania: wręczenie świadectw i nagród za osiągnięcia sportowe, naukowe i społeczne. Najlepszą uczennicą w przeciągu tych 3 lat okazała się Monika Plewicka. Na kolejnych szczeblach uplasowali się: Mateusz Wagner - miejsce 2 i Kinga Stępińska na 3 miejscu. Za osiągnięcia sportowe nagrody oraz wyróżnienia dostali: Mateusz Wagner, Dawid Dębkowski, Bartłomiej Sieradzki oraz Bartosz Trzciński

___________________________________________________________________________ Dwudziestego czwartego kwietnia 2015 roku uczniowie Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu (Natalia Godlewska, Patrycja Łukaszewska, Marcin Osmański) wraz z opiekunami, panią Urszulą Skierkowską i panem Łukaszem Palmowskim wybrali się na VII Subregionalne Targi Edukacji i Pracy zorganizowane w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Ciechanowie. Po uroczystym otwarciu imprezy, przedstawieniu programu i wystąpieniu zaproszonych gości przyszła pora na zwiedzanie stoisk, zapoznanie się z ofertami szkół ponadgimnazjalnych, uczelni, instytucji rynku pracy oraz pracodawców. Celem targów było wsparcie młodzieży w planowaniu kształcenia i rozwoju kariery zawodowej oraz przedstawienie możliwości zatrudnienia w subregionie ciechanowskim. Spotkanie było niepowtarzalną okazją do skorzystania z usług placówek zajmujących się poradnictwem zawodowym, dowiedzenia się na czym ono polega, oraz poznania zakresu obowiązków osób pracujących jako doradcy. W trakcie tegorocznych targów pracy licealiści mogli wziąć udział w warsztatach z zakresu autoprezentacji oraz planowania kariery edukacyjno-zawodowej, obejrzeć pokazy umiejętności praktycznych uczniów szkół ponadgimnazjalnych, prezentacje osiągnięć poszczególnych placówek oświatowych oraz zobaczyć efekty realizacji projektów dofinansowanych ze środków zewnętrznych. Licealistów z naszej szkoły poinformowano o możliwości podjęcia pracy w okresie wakacyjnym w jednym z ciechanowskich hoteli, świadczącym usługi w zakresie organizacji imprez okolicznościowych, takich jak pikniki, szkolenia, bale, bankiety, czy też imprezy integracyjne. Inicjatorem i organizatorem wyjazdu był nauczyciel podstaw przedsiębiorczości, pan Łukasz Palmowski, przy wsparciu dyrektora szkoły, pana Andrzeja Nizielskiego.

(Karolina)

Zabrania się kopiowania i wykorzystywania materiałów zgromadzonych w serwisie
www.raciaz.eu bez zgody autorów.

Polly

Projekt i wykonanie: