Raciąż.eu

Banner portalu Raciąż.eu

Nasze miasto troszkę inaczej

Jesteś w:   Strona główna > Aktualności > Wandale w Raciążu - tym razem plac zabaw

 

Aktualności

Aktualności

Wandale w Raciążu - tym razem plac zabaw

Niedawno w Raciążu powstał, bardzo długo oczekiwany przez dzieci i ich rodziców, plac zabaw. Jak potrzebne było to miejsce pokazuje zainteresowanie, jakim się cieszy. Przy sprzyjającej pogodzie zawsze jest tam bardzo dużo dzieci. Niestety, nie wiedzieć czemu, plac zabaw przeznaczony dla małych dzieci, przyciąga również wiele osób, które raczej nie powinny tam przebywać, a już na pewno nie wieczorami i nocą. Teoretycznie jest regulamin placu zabaw, którego korzystający z placu są zobowiązani przestrzegać. Niestety tak się nie dzieje.


Plac stał się miejscem schadzek i regularnie dokonywane są na nim akty wandalizmu. Co musi mieć w głowie osoba lub osoby, które za przeciwnika wybierają sobie zjeżdżalnię i ją łamią? Zdarzyło się to już wielokrotnie. Ostatnio jednak walka ze zjeżdżalnią musiała być wyjątkowo zajadła, bo złamany sprzęt został odrzucony bardzo daleko. Jak widać na zdjęciach poniżej - nie oszczędzono też bujaczki, która została wyrwana z belki. Również ławki są niszczone np. cięte nożami. Pomazane markerami deski są przy tym niewinną ale szpecącą igraszką. Czy to na pewno najlepsze miejsce na uzewnętrznianie swoich uczuć i dążeń?


Plac zabaw kosztował mieszkańców Raciąża ponad 30 tysięcy. Trzeba znaleźć sposób, żeby powstrzymać wandali. Niestety w Raciążu nie ma straży miejskiej, która zwróciłaby uwagę na przestrzeganie regulaminów miejskich i karała za występki. Akty wandalizmu na mieniu wszystkich mieszkańców Raciąża są kolejnym argumentem za tym, żeby taką straż miejską powołać - nawet niewielką, jedno lub dwu osobową. Na plac zabaw szczególną uwagę zwracają pracownicy MCK, ale nie są oni w stanie zapobiec wandalizmom w nocy czy wiecczorami, a wtedy najcześciej mają one miejsce. Dla ostudzenia zapędów kolejnych niszczycieli dodam, że osoba, która złamała 3 drzewka na Pl. Mickiewicza została ukarana półrocznym wyrokiem pozbawienia wolności. Nie został on zawieszony i zostanie wykonany - sprawca spędzi pół roku w więzieniu.


Plac zabaw przeznaczony jest dla małych dzieci. Nie mozna na nim przebywać nocą i wieczorami. Apeluję do mieszkańców mista - jesli widzicie na placu zabaw dorastającą młodzież siedzącą tam wieczorami lub nocą - zawiadomcie Policję. Niezaleznie co oni tam robią. Plac zabaw nie jest przznaczony dla nich. Ma służyć małym dzieciom i ich rodzicom. Władze miasta zwracają się również z prośbą o pomoc w ujęciu i ukaraniu sprawców zinszczeń. Jeśli ktokolwiek wie, kto przyczynił się do uszkodzeń na placu zabaw, proszony jest o skontaktowanie się z Komisariatem Policji w Raciążu.

(Mariusz)

Zabrania się kopiowania i wykorzystywania materiałów zgromadzonych w serwisie
www.raciaz.eu bez zgody autorów.

Polly

Projekt i wykonanie: