Raciąż.eu

Banner portalu Raciąż.eu

Nasze miasto troszkę inaczej

Jesteś w:   Strona główna > Wydarzenia > Kolędowanie w Miejskim Centrum Kultury

 

Aktualności

Wydarzenia

Kolędowanie w Miejskim Centrum Kultury

Na sobotę 5 stycznia 2008 roku Miejskie Centrum Kultury w Raciążu zaprosiło mieszkańców miasta na wspólne kolędowanie. Plakaty - zaproszenia pojawiły się na budynku MCK w zwyczajowej gablocie oraz w centrum miasta. Spotkanie rozpoczęło się o 16 i było wyjątkowe - oto w jednym miejscu można było posłuchać kolęd w wykonaniu Orkiestry OSP w Raciążu oraz śpiewanych przez chór działający przy centrum kultury. Trzeba przyznać, że zarówno chór jak i orkiestra przygotowała się znakomicie. Można było posłuchać i pośpiewać tradycyjne kolędy polskie.

Chór zajął miejsce na scenie. Orkiestra zasiadła przed sceną. Nastrojową dekorację stworzyło MCK. Spotkanie rozpoczął dyrektor MCK - pan Janusz Chłopik. Serdecznie powitał wszystkich przybyłych oraz podziękował za przygotowanie spotkania. Koncert rozpoczęła Orkiestra OSP. Następnie wystąpił chór działający przy MCK.

I wszystko byłoby pięknie gdyby nie publiczność .... a właściwie jej brak.

Siedząc na widowni - wśród pustych krzeseł - wstydziłem się i zastanawiałem... Gdzie są rodzice dzieci, które tyle pracy włożyły w przygotowanie się do kolędowania. Nie chcą zobaczyć jak ich pociechy potrafią pięknie grać i śpiewać? Jak spektakl wygląda z dekoracjami i całą oprawą? Gdzie są mieszkańcy, którzy narzekali, że nic się nie dzieje w MCK, czy to dla nich mało interesujące? Na ile tym młodym ludziom wystarczy zapału, żeby działać, grać, śpiewać i tworzyć ... Jak się czują grając właściwie do pustej sali?

(Mariusz)

Zabrania się kopiowania i wykorzystywania materiałów zgromadzonych w serwisie
www.raciaz.eu bez zgody autorów.

Polly

Projekt i wykonanie: