Raciąż.eu

Banner portalu Raciąż.eu

Nasze miasto troszkę inaczej

Jesteś w:   Strona główna > Wydarzenia > Budowa obwodnicy Raciąża ruszyła :)

 

Aktualności

Wydarzenia

Budowa obwodnicy Raciąża ruszyła :)

Po wielu latach starań mieszkańców Raciąża i jego władz ruszyła budowa obwodnicy naszego miasta. Pierwsze prace już zostały rozpoczęte. Teren budowy przekazano wykonawcy w dniu 21 sierpnia 2008 roku. Wycięto drzewa na zakręcie drogi nr 60 w Sierakowie, aby umożliwić prowadzenie prac ziemnych. W tym miejscu droga będzie poprowadzona prosto, a dotychczasowa droga nr 60 stanie się zjazdem z obwodnicy do Raciąża.

W projekcie jest przewidywane wybudowanie nowej drogi o długości prawie 5 km z nowymi mostami. Mosty zostaną wybudowane na Raciążnicy i Karsówce. Oprócz tego zostanie wybudowany wiadukt nad torami kolejowymi, oraz trzy wiadukty nad drogami – między innymi wiadukt nad drogą do Płońska przez Kiniki oraz nad drogą do Płońska przez Kaczorowo. Wybudowane zostaną także dwa ronda i drogi dojazdowe do obwodnicy.

Przetarg na wykonawcę budowy obwodnicy Raciąża wygrała warszawska spółka Budimex Dromex. Za wybudowanie obwodnicy firma otrzyma 65 milionów złotych netto. Prace powinny się zakończyć i obwodnica powinna zostać otwarta w całości za niecałe dwa lata – koniec budowy jest przewidywany na połowę lutego 2010 roku. Pierwsze od siekier budowniczych padły drzewa rosnące na trasie nowej drogi. Zrobiono już przesiekę przez mały las, który przetnie obwodnica. Za dwa lata tiry przestaną rozjeżdżać Raciąż.

(Mariusz)

Zabrania się kopiowania i wykorzystywania materiałów zgromadzonych w serwisie
www.raciaz.eu bez zgody autorów.

Polly

Projekt i wykonanie: