Raciąż.eu

Banner portalu Raciąż.eu

Nasze miasto troszkę inaczej

Jesteś w:   Strona główna > Wydarzenia > 10 lat Klubu Seniora

 

Aktualności

Wydarzenia

10 lat Klubu Seniora

Raciąskie Miejskie Centrum Kultury służy nie tylko młodzieży, ale także ludziom w wieku dojrzałym. Od lat przy centrum działa Klub Seniora. W sobotę 15 listopada 2008 roku odbyła się uroczystość 10-lecia Klubu. W Sali Widowiskowej zebrali się członkowie Klubu, zaproszeni goście oraz młodzież. Młodzi ludzie pod kierunkiem pani Katarzyny Skierkowskiej przygotowali program artystyczny dla uczczenia jubileuszu.

Jest takie stare polskie przysłowie, że człowiek ma tyle lat na ile się czuje. Sądząc po nastroju, zabawie i wigorze, wierząc w prawdziwość tych słów, można tylko powtórzyć za dyrektorem MCKSiR panem Januszem Chłopikiem – Lata mijają, a Państwo ciągle młodzi. Członkowie Klubu od lat spotykają się, rozmawiają, jeżdżą na wspólne wycieczki. W trakcie uroczystości można było się przekonać, że nie poprzestają tylko na tym. Rozwijają się także kulturalnie – wspólnie śpiewają, recytują wiersze.

Na Sali spotkali się ludzie, którzy od lat tworzyli nasze miasto. Budowali Raciąż swoją pracą, obecnością – członków Klubu można było przez całe lata spotkać w Raciążu wszędzie – w szkołach, w urzędach, w sklepach, na spacerach i praktycznie w każdym innym miejscu. Obecnie chociaż większość z członków nie pracuje już, to jednak wszyscy czynnie uczestniczą w życiu miasta. Miejmy nadzieję, że tak pozostanie, czego serdecznie życzymy. Klub Seniora na stałe wpisał się już w życie kulturalne miasta. Życzymy wielu kolejnych jubileuszy wszystkim członkom Klubu.

(Mariusz)

Zabrania się kopiowania i wykorzystywania materiałów zgromadzonych w serwisie
www.raciaz.eu bez zgody autorów.

Polly

Projekt i wykonanie: