Raciąż.eu

Banner portalu Raciąż.eu

Nasze miasto troszkę inaczej

Jesteś w:   Strona główna > Wydarzenia > Koncert Happysad

 

Aktualności

Wydarzenia

Koncert Happysad

W dniu 18 października 2008 roku miało miejsce wydarzenie niezwykłe. Oto w Raciążu w MCKSiR zagrał zespół Happysad. Przybyło mnóstwo fanów z Raciąża oraz z wielu innych miejscowości. Koncert zespołu odbył się w ramach ogólnopolskiego tourne. Atmosfera koncertu była wspaniała. Nagłośnienie i światła zrobiły wielkie wrażenie na uczestnikach. Wszyscy bawili się znakomicie.

Happysad to zespół rockowy założony w 2001 roku w Skarżysku-Kamiennej. Swoją muzykę zespół określa jako regresywny rock, dopełniony charakterystycznymi tekstami. Zespół ma na koncie ponad 400 koncertów w całym kraju. W lipcu 2004 nakładem S.P. Records ukazał się debiutancki album zespołu "Wszystko jedno". Singlowy utwór promujący tę płytę "Zanim pójdę" spędził 33 tygodnie na Liście Przebojów Trójki. W kwietniu 2007 magazyn Teraz Rock umieścił płytę "Wszystko jedno" wśród 50 najważniejszych albumów w historii polskiego rocka. W październiku 2005 ukazał się drugi album zatytułowany "Podróże z i pod prąd". Płyta została doceniona zarówno przez publiczność jak i krytyków muzycznych – wg magazynu Teraz Rock plasuje się wśród najlepszych polskich albumów 2005 roku. W dniu 1 września 2007 podczas miała miejsce premiera trzeciego krążka zespołu - Nieprzygoda. W połowie września 2007 album "Nieprzygoda" zyskał status najlepiej sprzedającej się płyty w Polsce. Podczas jesiennej trasy promocyjnej - Nieprzygoda Tour 2007, zespół zagrał koncerty w ponad 40 miastach na terenie całego kraju. W dniu 21 czerwca 2008 zespół podpisał kontrakt z wytwórnią Mystic Production na pierwszą w dorobku grupy koncertową płytę DVD. Znalazł się na niej koncert, który został zarejestrowany podczas jesiennej trasy koncertowej "długa droga tour", 4 października, w krakowskim klubie Studio. Koncertowe wydawnictwo happysad "na żywo w STUDIO" zyskało status złotej płyty już w dniu premiery, 24 listopada 2008.

Nazwa naszego miasta znalazła się na koszulce promującej trasę koncertową obok innych miast. Trzeba przyznać, że chyba Raciąż był najmniejszym miastem, gdzie zespół zagrał w trakcie trasy koncertowej.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego niezwykłego wydarzenia.

(Mariusz)

Zabrania się kopiowania i wykorzystywania materiałów zgromadzonych w serwisie
www.raciaz.eu bez zgody autorów.

Polly

Projekt i wykonanie: