Raciąż.eu

Banner portalu Raciąż.eu

Nasze miasto troszkę inaczej

Jesteś w:   Strona główna > Wieści z Ratusza

 

Wieści z Ratusza

Wieści z Ratusza

Co nowego w Urzędzie Miasta?

2015-02-23 13:17:08

Dofinansowanie do demontażu , transportu i utylizacji płyt eternitowych.

Mieszkańcy Miasta, którzy zamierzają wymienić pokrycie dachowe z płyt eternitowych lub składują płyty eternitowe po wymianie pokrycia dachowego mają możliwość ubiegania się o dofinansowanie demontażu, transportu i utylizacji płyt eternitowych.

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(0)Komentarze(0)

2014-10-22 19:50:34

Karta Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny przysługuje rodzinom z przynajmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu. Karta jest wydawana bezpłatnie, każdemu członkowi rodziny. Rodzice mogą korzystać z karty dożywotnio, dzieci - do 18 roku życia lub do ukończenia nauki, maksymalnie do osiągnięcia 25 lat. Osoby niepełnosprawne otrzymają kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności.

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(0)Komentarze(0)

2014-09-27 23:12:44

Remont schetynówki

Ulica Mławska doczekała się remontu.

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(0)Komentarze(0)

2014-09-15 13:15:08

Miasto odzyskuje lokale komunalne

Problem zadłużenia lokali mieszkalnych w Raciążu narastał od lat. Niewiele z tym się działo. Łatwo jest być "dobrym wujkiem" i nie pilnować płatności, nie narażać się nikomu i nie podejmować odpowiednich czynności. Być może powoduje to pozyskanie łatwych głosów w wyborach, ale jest zupełnie nieodpowiedzialne. Takie postępowanie powodowało narastanie spirali zadłużenia w PGKiM Sp z o.o. W Urzędzie Miejskim nie było żadnej ewidencji, kto płaci a kto nie płaci za posiadane lokale. W szeregu lokali nie wiadomo nawet do końca, kto je wynajmuje – nie ma żadnych umów. Od jakiegoś czasu trwa porządkowanie tej sytuacji. Celem zmian jest doprowadzenie do pełnej ewidencji zasobów mieszkaniowych, podpisanie umów ze wszystkimi lokatorami oraz bieżący nadzór nad tym obszarem. W związku z tym, burmistrz miasta podjął szereg kroków zmierzających do unormowania sytuacji w tym zakresie. Przede wszystkim umożliwiono lokatorom odpracowywanie długów – co może poprawić ich sytuację. Dodatkowo weryfikowane są płatności i wysyłane wezwania do zapłaty.

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(0)Komentarze(0)

2014-09-09 22:35:12

Wybory samorządowe 2014

Kampania wyborcza 2014

Na mocy podpisanego przez premiera Donalda Tuska rozporządzenia ruszyła samorządowa kampania wyborcza, w czasie której będziemy wybierać radnych (gmin, powiatów, sejmików wojewódzkich, dzielnic Warszawy) oraz wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Pierwsza tura głosowania odbędzie się 16 listopada, a druga (w razie takiej konieczności) dwa tygodnie później – 30 listopada.

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(0)Komentarze(0)

2014-08-11 10:10:20

Akcja Weź Paragon

Robimy zakupy, korzystamy z różnych usług ale czy zawsze bierzemy paragon? Zdarza się, że nie mamy czasu czekać na jego wydanie, zapominamy o nim albo nie chcemy zaśmiecać sobie nim portfela. Czasami nie mamy śmiałości zwrócić się do sprzedawcy o jego wydanie. Jednak w pewnych sytuacjach jego brak jest dla nas dotkliwy np. gdy dany towar okaże się wadliwy a my nie możemy udokumentować zakupu i złożyć reklamacji. Bez paragonu trudno jest skontrolować poprawność naliczenia przez sprzedawcę kwoty do zapłaty. Okaże się on też pomocny gdy będziemy chcieli porównać ceny w różnych sklepach. Powinniśmy mieć również świadomość, że paragon pełni ważną rolę w obrocie gospodarczym.

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(0)Komentarze(0)

Strona: 5 z 11Przejdź do strony:1 ..... 456 ..... 11

Zabrania się kopiowania i wykorzystywania materiałów zgromadzonych w serwisie
www.raciaz.eu bez zgody autorów.

Polly

Projekt i wykonanie: