Raciąż.eu

Banner portalu Raciąż.eu

Nasze miasto troszkę inaczej

Jesteś w:   Strona główna > Wieści z Ratusza

 

Najbardziej aktywni:

  • 1.   TomekNo2
Pełny ranking ...

Statystyki odwiedzin:

  • Łącznie odwiedzin:123779
  • w bieżącym roku:12971
  • w tym miesiącu:195
  • w tym dzisiaj:28
  • Aktualnie na stronie:2

Stat. użytkowników:

  • Zarejestrowanych:161
  • w tym aktywnych:147
  • w tym nieaktywnych:14

Zaprzyjaźnione strony:

Link do naszej strony:

  • Jeżeli chcesz umieścić na swojej stronie internetowej, przycisk z linkiem do naszej strony kliknij tutaj ...

Wieści z Ratusza

Wieści z Ratusza

Co nowego w Urzędzie Miasta?

2014-09-15 13:15:08

Miasto odzyskuje lokale komunalne

Problem zadłużenia lokali mieszkalnych w Raciążu narastał od lat. Niewiele z tym się działo. Łatwo jest być "dobrym wujkiem" i nie pilnować płatności, nie narażać się nikomu i nie podejmować odpowiednich czynności. Być może powoduje to pozyskanie łatwych głosów w wyborach, ale jest zupełnie nieodpowiedzialne. Takie postępowanie powodowało narastanie spirali zadłużenia w PGKiM Sp z o.o. W Urzędzie Miejskim nie było żadnej ewidencji, kto płaci a kto nie płaci za posiadane lokale. W szeregu lokali nie wiadomo nawet do końca, kto je wynajmuje – nie ma żadnych umów. Od jakiegoś czasu trwa porządkowanie tej sytuacji. Celem zmian jest doprowadzenie do pełnej ewidencji zasobów mieszkaniowych, podpisanie umów ze wszystkimi lokatorami oraz bieżący nadzór nad tym obszarem. W związku z tym, burmistrz miasta podjął szereg kroków zmierzających do unormowania sytuacji w tym zakresie. Przede wszystkim umożliwiono lokatorom odpracowywanie długów – co może poprawić ich sytuację. Dodatkowo weryfikowane są płatności i wysyłane wezwania do zapłaty.

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(0)Komentarze(0)

2014-09-09 22:35:12

Wybory samorządowe 2014

Kampania wyborcza 2014

Na mocy podpisanego przez premiera Donalda Tuska rozporządzenia ruszyła samorządowa kampania wyborcza, w czasie której będziemy wybierać radnych (gmin, powiatów, sejmików wojewódzkich, dzielnic Warszawy) oraz wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Pierwsza tura głosowania odbędzie się 16 listopada, a druga (w razie takiej konieczności) dwa tygodnie później – 30 listopada.

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(0)Komentarze(0)

2014-08-11 10:10:20

Akcja Weź Paragon

Robimy zakupy, korzystamy z różnych usług ale czy zawsze bierzemy paragon? Zdarza się, że nie mamy czasu czekać na jego wydanie, zapominamy o nim albo nie chcemy zaśmiecać sobie nim portfela. Czasami nie mamy śmiałości zwrócić się do sprzedawcy o jego wydanie. Jednak w pewnych sytuacjach jego brak jest dla nas dotkliwy np. gdy dany towar okaże się wadliwy a my nie możemy udokumentować zakupu i złożyć reklamacji. Bez paragonu trudno jest skontrolować poprawność naliczenia przez sprzedawcę kwoty do zapłaty. Okaże się on też pomocny gdy będziemy chcieli porównać ceny w różnych sklepach. Powinniśmy mieć również świadomość, że paragon pełni ważną rolę w obrocie gospodarczym.

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(0)Komentarze(0)

2014-08-05 10:08:24

Konkurs ,,FIO - Mazowsze Lokalnie" wystartował

LGDP - Przyjazne Mazowsze zostało ambasadorem konkursu „FIO - Mazowsze Lokalnie” i pragnie zainteresować mikro grantami młode organizacje pozarządowe i grupy nieformalne.

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(0)Komentarze(0)

2014-07-08 13:59:00

Analiza stanu gospodarki odpadami komunalnymi za rok 2013.

W roku 2013 z terenu miasta Raciąż wywozem odpadów komunalnych zajmowały się cztery podmioty, tzn. REMONDIS Drobin, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Płońsku Sp.z.o.o., SITA Płock Gospodarka Komunalna Sp.z.o.o. Oraz Przedsiębiorstwo Usługowo – Handlowe NORD Krzysztof Kaczorowski.

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(0)Komentarze(0)

2014-04-26 21:56:12

Lekcja przyszłości

Ośrodek Rozwoju Edukacji wyszedł z ciekawą inicjatywą skierowaną do nauczycieli i uczniów wszystkich polskich szkół. Konkurs Lekcja Przyszłości to niepowtarzalna okazja do stworzenia innowatorskiego programu nauczania oraz możliwość zdobycia cennych nagród.

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(0)Komentarze(0)

Strona: 5 z 11Przejdź do strony:1 ..... 456 ..... 11

Zabrania się kopiowania i wykorzystywania materiałów zgromadzonych w serwisie
www.raciaz.eu bez zgody autorów.

Polly

Projekt i wykonanie: