Raciąż.eu

Banner portalu Raciąż.eu

Nasze miasto troszkę inaczej

Jesteś w:   Strona główna > Wydarzenia

 

Wydarzenia

Wydarzenia

Co się wydarzyło w Raciążu?

2008-11-20 15:44:18

Stacja PKP odnowiona

Od lat żal był patrzeć na popadający w ruinę budynek stacji kolejowej w Raciążu. Na szczęście rok 2008 okazał się przełomowy pod tym względem. Budynek został wyrmontowany przez PKP. Zachowano orginalny wygląd budynku. Szkoda tylko, że nie ma już kas biletowych i budynek pozostanie nie używany przez PKP. Poprawi się za to komfort życia lokatorów tego budynku.

W galerii zdjęć do artykułu można zobaczyć metamorfozę jaką przeszedł budynek podczas remontu. Zapraszamy do obejrzenia.

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(8)Komentarze(0)

2008-11-15 15:34:48

10 lat Klubu Seniora

Raciąskie Miejskie Centrum Kultury służy nie tylko młodzieży, ale także ludziom w wieku dojrzałym. Od lat przy centrum działa Klub Seniora. W sobotę 15 listopada 2008 roku odbyła się uroczystość 10-lecia Klubu. W Sali Widowiskowej zebrali się członkowie Klubu, zaproszeni goście oraz młodzież. Młodzi ludzie pod kierunkiem pani Katarzyny Skierkowskiej przygotowali program artystyczny dla uczczenia jubileuszu.

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(11)Komentarze(0)

2008-11-12 17:12:49

Rozbudowa cmentarza parafialnego w Raciążu

W 2008r rozpoczęła się rozbudowa cmentarza. Dokupiony został znaczący fragment ziemii na prawo od dotychczasowego wejścia oraz duży pas działki wzdłuż cmentarza. Mówi sie o budowie kaplicy cmentrnej na dokupionej działce. Nie udało się jednak uzyskać na ten temat potwierdzenia ze strony parafii.

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(5)Komentarze(0)

2008-10-18 16:18:26

Koncert Happysad

W dniu 18 października 2008 roku miało miejsce wydarzenie niezwykłe. Oto w Raciążu w MCKSiR zagrał zespół Happysad. Przybyło mnóstwo fanów z Raciąża oraz z wielu innych miejscowości. Koncert zespołu odbył się w ramach ogólnopolskiego tourne. Atmosfera koncertu była wspaniała. Nagłośnienie i światła zrobiły wielkie wrażenie na uczestnikach. Wszyscy bawili się znakomicie.

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(9)Komentarze(0)

2008-09-14 17:04:16

Uroczystość 50-lecia Domu Kultury w Raciążu

W dniu 14 września 2008 roku odbyła się w Miejskim Centrum Kultury Sportu i Rekreacji uroczystość z okazji 50-lecia istnienia tej placówki. Były przemówienia, gratulacje, nagrody oraz występy grup artystycznych działających w MCKSiR. W trakcie uroczystości przypomniano historię tego miejsca, ludzi z nim związanych oraz dzień dzisiejszy jednostki. W galerii do artykułu fotoreportaż z uroczystości. Nie jest on chronologiczny i nie pokazuje wszystkiego co się działo. Między innymi brakuje na zdjęciach znakomitego występu grupy teatralnej działającej przy MCKSiR Niestety zawiodły baterie w aparacie. :(

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(13)Komentarze(0)

2008-08-21 15:17:47

Budowa obwodnicy Raciąża ruszyła :)

Po wielu latach starań mieszkańców Raciąża i jego władz ruszyła budowa obwodnicy naszego miasta. Pierwsze prace już zostały rozpoczęte. Teren budowy przekazano wykonawcy w dniu 21 sierpnia 2008 roku. Wycięto drzewa na zakręcie drogi nr 60 w Sierakowie, aby umożliwić prowadzenie prac ziemnych. W tym miejscu droga będzie poprowadzona prosto, a dotychczasowa droga nr 60 stanie się zjazdem z obwodnicy do Raciąża.

W projekcie jest przewidywane wybudowanie nowej drogi o długości prawie 5 km z nowymi mostami. Mosty zostaną wybudowane na Raciążnicy i Karsówce. Oprócz tego zostanie wybudowany wiadukt nad torami kolejowymi, oraz trzy wiadukty nad drogami – między innymi wiadukt nad drogą do Płońska przez Kiniki oraz nad drogą do Płońska przez Kaczorowo. Wybudowane zostaną także dwa ronda i drogi dojazdowe do obwodnicy.

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(4)Komentarze(0)

Strona: 19 z 26Przejdź do strony:1 ..... 181920 ..... 26

Zabrania się kopiowania i wykorzystywania materiałów zgromadzonych w serwisie
www.raciaz.eu bez zgody autorów.

Polly

Projekt i wykonanie: