Raciąż.eu

Banner portalu Raciąż.eu

Nasze miasto troszkę inaczej

Jesteś w:   Strona główna > Wydarzenia

 

Wydarzenia

Wydarzenia

Co się wydarzyło w Raciążu?

2008-08-15 14:12:37

Dzień 15 sierpnia 2008 roku w Raciążu

Dzień 15 sierpnia jest w Raciążu świętem większym i ważniejszym dla mieszkańców niż gdziekolwiek indziej w Polsce. To nie tylko święto państwowe, nie tylko rocznica cudu nad Wisłą ale Dzień Wniebowstąpienia Najświętszej Marii Panny - czyli dzień odpustu w Raciążu. Od rana słychać huki petard ( niegdyś korkowców i kapiszonów), do miasta zjeżdżają się goście z okolic dalszych i bliższych. Wszyscy zmierzają do kościoła oraz na plac przed nim. Zwykle największą radość mają dzieciaki. Choć nie taką jak kiedyś - kiedy to taki odpust ze swoimi kolorowymi zabawkami, balonami, korkowcami i zgromadzeniem tego wszystkiego w jednym miejscu robił naprawdę wielkie wrażenie. W tym czasie zabawki można było kupić w sklepach sporadycznie, a i to najlepiej jak się miało znajomą "sklepową", jak to się wtedy mówiło. Dlatego dla dzieciaków w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku taki odpust to było naprawdę coś. Przynajmniej dla większości, bo pewnie nie dla wszystkich. Teraz na pewno nie jest to już tej rangi wydarzenie. Jednak ciągle jest to wydarzenie, które przyciąga mieszkańców i jest dla nich Świętem. W tym roku niestety nie dopisała pogoda. Co chwila nad miastem przetaczały się deszczowe chmury z których padało.

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(10)Komentarze(0)

2008-06-22 14:06:55

Uroczystości Bożego Ciała

Jak co roku w uroczystość Bożego Ciała tak i w tym roku mieszkańcy Raciąża ruszyli z procesją. W tym roku święto Bożego Ciała przypadło bardzo wcześnie - już 22 maja. Kolejne ołtarze zbudowane i przyozdobione przez mieszkańców zwracały uwagę na osobę Jezusa Chrystusa. Na jego dzieło i tego, czego my możemy od niego oczekiwać ale również na to, czego on oczekuje od nas. Raciążacy bardzo licznie wzięli udział w uroczystościach. Święto jest zawsze okazją do rodzinnych i sąsiedzkich spotkań.

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(8)Komentarze(0)

2008-06-07 16:54:45

Dzień Raciąża

W roku 2008 tradycyjne Dni Raciąża zamieniły się w Dzień Raciąża. Trzeba przyznać, iż wyszło im to na dobre. Uroczystości odbyły się po południu w sobotę, a zakończyły późnym wieczorem. Tradycyjnie impreza zaczęła się od występów młodzieży z MCKSiR. Gwiazdą wieczoru była grupa Harlem - która dała znakomity koncert.

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(12)Komentarze(0)

2008-01-13 12:28:56

XVI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Dzień 13 stycznia 2008 roku był dniem wyjątkowym. Nie tylko w Raciążu, ale i w całej Polsce. Oto po raz szesnasty zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tym razem był to "Finał z Głową" - zbieraliśmy i darowywaliśmy pieniądze dla dzieci ze schorzeniami laryngologicznymi. Od samego rana w różnych punktach miasta dało się usłyszeć sygnały dźwiękowe i muzykę. Przechodnie oraz kierowcy mogli zobaczyć ciekawą kawalkadę - samochody straży pożarnej, policyjny radiowóz i ... muzyczną platformę. Z niej dobiegały dźwięki muzyki i zachęty do uczestnictwa w koncercie. Platforma kolejno odwiedzała raciąskie ulice i osiedla. Chyba nie było w mieście osoby, kto nie słyszałaby zaproszenia do udziału w imprezie. I oczywiście próśb o darowywanie pieniędzy dla chorych dzieci. Pomysł z muzyczną platformą był doskonały. Zaznaczyć trzeba również, że platforma powstał dzięki bezpłatnemu użyczeniu samochodu przez jednego z mieszkańców miasta.

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(13)Komentarze(0)

2008-01-05 12:19:36

Kolędowanie w Miejskim Centrum Kultury

Na sobotę 5 stycznia 2008 roku Miejskie Centrum Kultury w Raciążu zaprosiło mieszkańców miasta na wspólne kolędowanie. Plakaty - zaproszenia pojawiły się na budynku MCK w zwyczajowej gablocie oraz w centrum miasta. Spotkanie rozpoczęło się o 16 i było wyjątkowe - oto w jednym miejscu można było posłuchać kolęd w wykonaniu Orkiestry OSP w Raciążu oraz śpiewanych przez chór działający przy centrum kultury. Trzeba przyznać, że zarówno chór jak i orkiestra przygotowała się znakomicie. Można było posłuchać i pośpiewać tradycyjne kolędy polskie.

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(11)Komentarze(0)

2007-11-18 12:17:10

Koncert rockowy w MCK: S.I.G.M.A. HUNTER TRADE MARK

W niedzielę 18 listopada 2007 roku odbył się koncert rockowy w Miejskim Centrum Kultury. Gwiazdą koncertu był zespół Hunter. Wcześniej zagrały formacje S.I.G.M.A. oraz Trade Mark.

Na początek zdjęcia z występu grupy S.I.G.M.A - zespołu od wielu lat działającego przy MCK w Raciążu.

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(7)Komentarze(0)

Strona: 20 z 26Przejdź do strony:1 ..... 192021 ..... 26

Zabrania się kopiowania i wykorzystywania materiałów zgromadzonych w serwisie
www.raciaz.eu bez zgody autorów.

Polly

Projekt i wykonanie: