Raciąż.eu

Banner portalu Raciąż.eu

Nasze miasto troszkę inaczej

Jesteś w:   Strona główna > Wydarzenia

 

Wydarzenia

Wydarzenia

Co się wydarzyło w Raciążu?

2007-06-23 16:34:51

Wianki 2007

W sobotę 23 czerwca 2004 roku odbyła się w Dużym Parku impreza świętojańska, czasem zwana tez Nocą Kupały a czasem po prostu Wiankami. Był tradycyjny występ disco polo i zabawa do późnej nocy. Około północy do Raciążnicy powędrowały tradycyjne wianki. Długo leniwie kołysały się na wodzie. Od rana w sobotę padał deszcz. Można było poważnie obawiać się o to, czy Raciążacy zechcą przyjść na imprezę. Początkowo niewiele osób było w parku. Na szczęście pogoda powoli zmieniała i wieczorem było już bardzo ciepło i co najważniejsze - nie padał deszcz.

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(10)Komentarze(0)

2007-06-16 16:32:36

Wystawa Instytutu Pamięci Narodowej

W dniach od 8 do 17 czerwca 2007 roku w Miejskim Centrum Kultury można było obejrzeć wystawę Instytutu Pamięci Narodowej pod tytułem "Uciekinierzy z PRL-u". Ekspozycja pokazywała ludzi tamtych czasów, którzy zdecydowali się na ucieczkę z kraju, który wtedy nazywano "krajem sprawiedliwości społecznej". Nie wszystkim ta sprawiedliwość odpowiadała. Uciekali żołnierze, marynarze, piloci, sportowcy, turyści, dorośli - ale i dzieci. O części tych, którzy uciekli na drugą stronę żelaznej kurtyny, można było przeczytać na wystawie. Można było zobaczyć ich zdjęcia oraz poznać historię. Wystawie towarzyszyła muzyka Jacka Kaczmarskiego.

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(9)Komentarze(0)

2007-06-07 16:27:51

Uroczystości Bożego Ciała - 7 czerwca 2007 roku

Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej - popularnie nazywana Świętem Bożego Ciała - to wspomnienie Ostatniej Wieczerzy i Przeistoczenia chleba i wina w Ciało i Krew Jezusa Chrystusa. Uczestnicząc w procesji czcimy Najświętszy Sakrament. Uroczystość ma charakter dziękczynny i radosny. Święto Bożego Ciała obchodzi się w czwartek po Uroczystości Trójcy Świętej - zawsze 60 dni po Wielkanocy.

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(13)Komentarze(0)

2007-05-30 08:02:55

Blokada drogi nr 60 w Raciążu

30 maja 2007 roku mieszkańcy Raciąża zablokowali drogę nr 60, przechodzącą przez nasze miasto. Przez pół godziny przechodzili po pasach na ulicy Płockiej, uniemożliwiając przejazd samochodów. Blokada była zorganizowana w celu nagłośnienia problemu, jakim są ogromne ciężarówki na naszych wąskich ulicach i wymuszenia na decydentach jak najszybszego rozpoczęcia budowy obwodnicy.

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(7)Komentarze(0)

2007-05-25 07:59:00

Grillowanie na polanie

W dniu 25 maja 2007 roku miała miejsce impreza bez precedensu w dotychczasowej historii miasta - zorganizowano imprezę plenerową "Grillowanie na polanie". Co w niej niezwykłego? To, że została zorganizowana bez udziału władz miasta. Była to inicjatywa właścicielki Baru Gooplana oraz gospodarzy Pubu Malibu. Udało ją się zorganizować również dzięki życzliwości Miejskiego Centrum Kultury. Tak więc była to pierwsza bezpłatna impreza dla mieszkańców miasta zorganizowana przez sponsorów. Podczas imprezy wystąpił zespół RCW.

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(8)Komentarze(0)

2007-05-12 07:44:27

Bieg Wiosny

Już od wczesnych godzin porannych na raciąskim rynku trwały przygotowania - oto nadszedł ten dzień: Bieg Wiosny. Organizowany pod patronatem Gazety Wyborczej oraz Radia RMF FM miał się zacząć o godzinie 9.30. Trasy oznaczono już w piątek wieczorem, w sobotę z rana przystąpiono do ustawiania sprzętu nagłaśniającego oraz namiotów dla organizatorów. Początkowa obawa o frekwencję mijała wraz z upływem czasu i pojawiania się kolejnych uczestników biegu. Największą grupę uczestników stanowiła młodzież oraz dzieci.

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(25)Komentarze(0)

Strona: 22 z 26Przejdź do strony:1 ..... 212223 ..... 26

Zabrania się kopiowania i wykorzystywania materiałów zgromadzonych w serwisie
www.raciaz.eu bez zgody autorów.

Polly

Projekt i wykonanie: