Raciąż.eu

Banner portalu Raciąż.eu

Nasze miasto troszkę inaczej

Jesteś w:   Strona główna > Wydarzenia

 

Wydarzenia

Wydarzenia

Co się wydarzyło w Raciążu?

2014-12-14 23:47:46

Uczniowie MZS mistrzami rejonu

07.11.2014 roku w Baboszewie odbył się pierwszy turniej eliminacyjny do Mistrzostw Powiatu w halowej piłce nożnej chłopców szkół gimnazjalnych. Poprzedzały one mistrzostwa rejonowe.

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(0)Komentarze(0)

2014-12-14 23:46:31

Po raz pierwszy w Pałacu Prezydenckim

Na to wydarzenie uczniowie klasy pierwszej Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu musieli czekać dwa miesiące. We wrześniu bowiem, inicjator wycieczki do Pałacu Prezydenckiego, nauczyciel podstaw przedsiębiorczości, pan Łukasz Palmowski, złożył w Kancelarii Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej wniosek o umożliwienie nam zwiedzenia tego miejsca. Dostaliśmy taką zgodę i 28 listopada z samego rana uczniowie pierwszej klasy wraz z opiekunami: p. Łukaszem Palmowskim, p. Aleksandrą Maludy, p. Sarą Lis i p. Urszulą Skierkowską, wyruszyli na wycieczkę do Warszawy.

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(0)Komentarze(0)

2014-12-14 23:45:32

Atrakcyjny przystanek w Raciążu

Grupa uczniów i absolwentów Zespołu Szkół w Raciążu, z inicjatywy Pani Edyty Obrębskiej i Pani Anny Krebs wzięła udział w programie Młody Obywatel, decydując się na realizację muralu w ramach tematu „Z(a)maluj na lokalnie”. Pierwszym zadaniem uczniów było przeprowadzenie ankiety wśród mieszkańców, mającej na celu sprawdzenie, co mieszkańcy Raciąża chcieliby na takim muralu zobaczyć. Kolejnym krokiem niezbędnym do przeprowadzenia projektu było znalezienie sojuszników oraz sponsorów wśród lokalnych przedsiębiorców i mieszkańców miasta, którzy wsparliby projekt.

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(0)Komentarze(0)

2014-12-14 23:44:00

Bezpieczna droga do szkoły

Piątego listopada 2014 roku w Miejskim Zespole Szkół w Raciążu odbył się powiatowy finał konkursu Bezpieczna droga do szkoły, którego celem było działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym (w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej) poprzez promowanie roweru jako środka transportu, rekreacji i sportu, zapoznanie z przepisami i zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach.

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(0)Komentarze(0)

2014-12-14 23:42:17

I Nocny Maraton Filmowy w SLO

Maraton dla większości z nas to długi, męczący bieg. Uczniowie Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Raciążu przekonali się, że pojęcie to można odnosić nie tylko do sportu, ale również do sztuki.

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(0)Komentarze(0)

2014-11-19 23:41:14

Obchody Święta Niepodległości

Patriotyzm oznacza umiłowanie tego, co ojczyste: umiłowanie historii, tradycji, języka czy samego krajobrazu ojczystego. Jest to miłość, która obejmuje również dzieła rodaków i owoce ich geniuszu. Próbą dla tego umiłowania staje się każde zagrożenie tego dobra, jakim jest ojczyzna. Nasze dzieje uczą, że Polacy byli zawsze zdolni do wielkich ofiar dla zachowania tego dobra albo też dla jego odzyskania.

Jan Paweł II

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(0)Komentarze(0)

Strona: 6 z 26Przejdź do strony:1 ..... 567 ..... 26

Zabrania się kopiowania i wykorzystywania materiałów zgromadzonych w serwisie
www.raciaz.eu bez zgody autorów.

Polly

Projekt i wykonanie: