Raciąż.eu

Banner portalu Raciąż.eu

Nasze miasto troszkę inaczej

Jesteś w:   Strona główna > Wydarzenia

 

Wydarzenia

Wydarzenia

Co się wydarzyło w Raciążu?

2014-05-14 10:01:37

20 dni w kanu

Jerzy Smoliński, od 12 lat pływa po naszych wodach, poświęcając tej pasji prawie każdą wolną chwilę. Jego ostatnim celem było przepłynięcie Wisły w ciągu 20 dni.

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(0)Komentarze(0)

2014-05-11 10:04:25

Co nowego w STO w Raciążu?

Dwudziestego czwartego kwietnia 2014 roku uczniowie Społecznego Liceum Ogólnokształcącego wybrali się na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik, gdzie na samym wejściu przywitał ich mówiący robot. W trakcie pobytu w tej instytucji poznali różne prawa fizyki, samodzielnie wykonując doświadczenia i eksperymenty. Tematem zajęć laboratoryjnych było ciśnienie i wykorzystanie go w życiu codziennym. Po laboratorium przyszedł czas na zwiedzanie. Największe zainteresowanie uczestników wycieczki wzbudził robot, który rysował ich portret. Cała wycieczka była bardzo wartościowa. Pobyt w Centrum Nauki Kopernik sprawił, że uczniowie pogłębili swoją wiedzę i bardziej zainteresowali się nauką.

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(0)Komentarze(0)

2014-04-21 20:56:38

Spotkanie z Japonią

Orientalna kultura, zwyczaje, historia czynią z Japonii obiekt zainteresowań. Niedawno uczniowie Społecznego Liceum mieli przyjemność zapoznać się ze zwyczajami kraju kwitnącej wiśni.

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(0)Komentarze(0)

2014-04-21 20:53:26

Montaż słowno – muzyczny w Miejskim Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Raciążu

Ósmego kwietnia 2014 roku o godz. 16.00 w Miejskim Centrum Kultury Sportu i Rekreacji im. Ryszarda Kaczorowskiego w Raciążu, mieszkańcy naszego miasta mieli okazję obejrzeć wzruszający, skłaniający do refleksji występ uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych, którzy (pod kierunkiem nauczycielki historii Anety Chyczewskiej) przygotowali montaż słowno – muzyczny pt Mojej Ojczyźnie. Celem przedstawienia było oddanie czci ukochanej ojczyźnie (która od blisko ćwierćwiecza może cieszyć się wolnością) oraz zachęcenie wszystkich zgromadzonych do refleksji nad przyszłością naszego kraju. (w 2014 roku obchodzimy dwudziestą piątą rocznicę upadku komunizmu w Polsce, 75 rocznicę wybuchu I wojny światowej oraz setną rocznicę wybuchu II wojny światowej).

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(0)Komentarze(0)

2014-04-13 20:17:19

Forum NGO

Drugiego kwietnia 2014 roku o godz. 16.00 w Miejskim Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji im. Ryszarda Kaczorowskiego w Raciążu odbyło się I posiedzenie Forum Organizacji Pozarządowych, w którym uczestniczyli przedstawiciele dziewięciu organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ustawy 3 z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i wolontariacie (Fundacji Radość Dzieciom, Miejsko – Gminnego Klubu Honorowych Dawców Krwi w Raciążu, Fundacji Ludzi i Miejsc Ziemi Płońskiej, Stowarzyszenia Przedsiębiorców Miasta i Gminy Raciąż, Stowarzyszenia Seniorów, Emerytów i Rencistów w Raciążu, Parafii św. Wojciecha w Raciążu, Stowarzyszenia Promocji Medialnej Ziemi Raciąskiej, Stowarzyszenia Twórców Ziemi Płońskiej ,,ART PŁONA”, Ochotniczej Straży Pożarnej w Raciążu).

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(0)Komentarze(0)

2014-04-03 16:20:43

Wystawa prac plastycznych

W lutym w Miejskim Zespole Szkół w Raciążu odbyła się wystawa prac plastycznych. Najlepsze dzieła uczniów można było podziwiać przez cały miesiąc.

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(0)Komentarze(0)

Strona: 9 z 26Przejdź do strony:1 ..... 8910 ..... 26

Zabrania się kopiowania i wykorzystywania materiałów zgromadzonych w serwisie
www.raciaz.eu bez zgody autorów.

Polly

Projekt i wykonanie: