Raciąż.eu

Banner portalu Raciąż.eu

Nasze miasto troszkę inaczej

Jesteś w:   Strona główna > Wydarzenia

 

Wydarzenia

Wydarzenia

Co się wydarzyło w Raciążu?

2014-04-01 16:27:03

Konkurs matematyczny w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym w Raciążu

Społeczne Liceum Ogólnokształcące ogłasza konkurs matematyczny.

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(0)Komentarze(0)

2014-04-01 16:25:05

DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO W ZESPOLE SZKÓŁ W RACIĄŻU

21 lutego w Polsce obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. W Zespole Szkół w Raciążu uczniowie również obchodzili to święto. 12 marca uczestniczyli w konkursach i zajęciach poświęconych poprawnej polszczyźnie. Pomysłodawcą zorganizowania Dnia Języka Polskiego była Joanna Sendal - Bielecka.

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(0)Komentarze(0)

2014-04-01 16:23:13

Wieści z Miejskiego Przedszkola w Raciążu

Raciąskie przedszkolaki w ubiegłym miesiącu mogły liczyć na wiele atrakcji. Teatr LEGENDARIUM odwiedził przedszkole ze swoim misiowym przedstawieniem. 21 marca dzieci topiły marzannę, aby odegnać zimę, natomiast 27 marca odwiedziły MCKSiR, aby obejrzeć spektakl ,,Myszka Miłka sama w domu".

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(0)Komentarze(0)

2014-03-25 12:48:34

Happening ,,Kobieta"

Dzień Kobiet to niewątpliwie święto pań. Symbolizuje przede wszystkim zwycięstwo w walce o równouprawnienie i przypomina, że kobiety są ważną częścią społeczeństwa. Uwagę na to chciała zwrócić działająca przy MCK grupa teatralna Teatr – R.

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(0)Komentarze(0)

2014-03-24 12:51:05

IV Charytatywny Bal Karnawałowy

Pierwszego marca 2014 roku w Karczmie Retro w Kraszewie Gaczułtach odbył się IV Charytatywny Bal Karnawałowy zorganizowany przez przewodniczącego Rady Miasta Raciąża - pana Bogusława Jeżaka. Celem imprezy było pozyskanie środków finansowych na doposażenie miejskiego placu zabaw oraz dofinansowanie szkoleń dla członków Klubu Tańca Towarzyskiego Akcent, którzy godnie reprezentują nasze miasto w różnorodnych turniejach tanecznych, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia.

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(0)Komentarze(0)

2014-03-07 21:09:38

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Czternaście lat temu w Ministerstwie Sprawiedliwości zrodziła się idea obchodów Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw, związana z obchodzonym 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw. (W Polsce Dzień Ofiar Przestępstw świętujemy od 12 lutego 2003 roku).

Przedsięwzięcie realizowane jest przy współpracy z różnymi instytucjami: sądami, prokuratorami, policją, ośrodkami pomocy społecznej, a osoby pokrzywdzone przestępstwem mogą uzyskać informacje na temat przysługujących im uprawnień.

Celem tej inicjatywy jest zwrócenie szczególnej uwagi społeczeństwa i instytucji państwowych, na trudne położenie osób pokrzywdzonych przestępstwami, ich problemy oraz prawa o których nie powinniśmy zapominać. Do tych ostatnich można zaliczyć: prawo do godności, szacunku, bezpieczeństwa, ochrony, anonimowości, rekompensaty wyrządzonych krzywd oraz fachowej pomocy (psychologicznej, medycznej, materialnej i prawnej).

W tym roku motywem przewodnim Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw, obchodzonego w dniach od 24 lutego do 1 marca, są prawa ofiar przestępstw. W dniach od 24 do 28 lutego 2014 roku w godzinach 10.00-14.00 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Raciążu w ramach obchodzonego Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem policjanci Komisariatu Policji w Raciążu, pracownicy Miejskiego i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, kuratorzy sądowi oraz psycholodzy z Centrum Zdrowia Szansa udzielali porad osobom, które zostały skrzywdzone w wyniku przestępstwa, nie wiedzą, co dalej robić oraz gdzie i do kogo zwrócić się o pomoc. W ramach prowadzonych działań rozdawano ulotki oraz udzielano informacji o instytucjach pomocowych zajmujących się ofiarami przemocy domowej. W tym roku z porad prawnych skorzystało zaledwie osiem osób. To znacznie gorszy wynik niż w latach ubiegłych. Ma to związek ze zmianą formuły spotkań, które po raz pierwszy odbywały się poza komisariatem policji. Dzięki otrzymanym poradom mieszkańcy Raciąża będą mogli rozwiązać swoje problemy.

Pokaż cały artykuł ...Galeria zdjęć(0)Komentarze(0)

Strona: 10 z 26Przejdź do strony:1 ..... 91011 ..... 26

Zabrania się kopiowania i wykorzystywania materiałów zgromadzonych w serwisie
www.raciaz.eu bez zgody autorów.

Polly

Projekt i wykonanie: